Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


Crew Skills ve Star Wars: The Old Republic
30.06.2011 01:50 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [5]

Jak jistě už víte, ve Star Wars: The Old Republic budete mít k dispozici svou vlastní posádku. Ta ovšem ale vůbec nebude jen tak do počtu a nebudete s ní hrát tak akorát Sabacc při dlouhých chvílích. Autoři vyvinuli systém "Crew Skills", díky němuž budete moct rozdávat rozkazy celé posádce, která tak bude vykonávat některé činnosti za vás. O co všechno půjde? To si můžete přečíst v naši nové sekci věnující se právě těmto Crew Skills. Nechybí samozřejmě ani informace o doposud oznámených schopnostech či trailer s českými titulky.

Flashpointy ve Star Wars: The Old Republic
28.06.2011 21:59 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Jak fungují? Kde všude jsou? A co to vlastně je ten "Flashpoint"? Odpověï najdete v naší nové sekci, kde si nejen přečtete obecné info o těchle speciálních misích, ale také na vás čeká seznam doposud oznámených Flashpointů, které se ve hře vyskytnou. Proto neváhejte a zamiřte do příslušné sekce Flashpointy.

Choose trailer z The Old Republic
25.06.2011 16:39 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [7]

Původně jsme mu nevěnovali prakticky žádnou pozornost, neboť se jedná o pouhou kompilaci záběrů ze všech CGI trailerů na The Old Republic, ale mezi našimi čtenáři vznikla po tomto kousku poptávka, a tak jsme se rozhodli, že trailer s názvem "Choose" nakonec mezi naše videa přidáme. Navíc jsme k němu přišpendlili i české titulky, takže si jej můžou vychutnat i neangličtináři, byť jde jen o pár slovíček.

E3 2011: Sestřih z výstavy o stánku s The Old Republic
25.06.2011 02:19 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

BioWare se rozhodli dnes vydat ještě jednu aktualizaci. Po traileru na misi na Alderaanu tu máme klasický sestřih přímo z výstavy, v němž uvidíte několik názorů od různých, převážně nadšených lidí. Video si můžete prohlédnout níže. Dlužno dodat, že jsme k němu přiložili i české titulky.

E3 2011: Sestřih mise na Alderaanu z The Old Republic
24.06.2011 19:15 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Pravidelný páteční update na oficiálních stránkách hry Star Wars: The Old Republic dnes přinesl nové video, které ukazuje sestřih mise na planetě Alderaan. Celý trailer je sestříhán z předváděčky na E3 2011 a vy se na něj můžete u nás podívat s českými titulky.

Jak jsme se již zmínili, trailer výše je pouze sestřih demoverze z E3 2011 a v té záplavě novinek, která během E3 nastala, jsme jaksi zapomněli vydat update, v němž bychom vás o této demoverzi informovali. Sypeme si tedy popel na hlavu a přikádáme 15 minut dlouhé video z GameSpotu, na kterém Daniel Erickson z BioWare celou misi prezentuje.

Vesmír ve Star Wars: The Old Republic
22.06.2011 23:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Pokračujeme v dohánění restů. Tentokrát tu pro vás máme povídání o vesmírné části ve Star Wars: The Old Republic. Přečíst si můžete o tom, jak vlastně bude fungovat vesmírné cestování a co se svou stíhačkou budete moct všechno dělat. Máme pro vás jak jeden shrnující článek, tak všech šest profilů jednotlivých lodí, ke kterým Fluke dodal ještě rozšiřující info, v němž se zaměřuje na různé zajímavosti ohledně jednotlivých lodí. Pro návštěvu sekce zamiřte zde. A nepolevujeme, již brzy vás čekají další věci!

E3 2011: The Old Republic si odneslo řadu hodnocení
19.06.2011 21:44 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Letošní E3 v Los Angeles navštívilo přes 46 000 lidí a mnoho z nich si udělalo cestu i okolo stánku se Star Wars: The Old Republic, na kterém bylo ukázáno spousta nových věcí (zpravodajství zde) a někteří si museli vystát dlouhou frontu s čekací dobou až 5 hodin! Bývá tradicí, že po výstávě nejrůznější média rozdají pomyslné ceny pro ty nejlepší hry, jaké se na této herní akci objeví a ohromí většinu publika svým obsahem. Kromě ceny za nejlepší trailer se může chystané MMO ze světa Star Wars pochlubit například oceněním za nejlepší zvuk, nejlepší PC hru či vůbec nejlepší titul výstavy. Co všechno tedy vyhrálo The Old Republic? Inu, je toho poměrně dost:

The Old Republic si digitálně koupíte jenom na Origin.com
17.06.2011 10:59 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Electronic Arts v minulých týdnech spustilo svou vlastní digitální službu s názvem Origin (v plánu je i přeložení do češtiny), která prakticky slouží jako velký e-shop s hrami. Pokud znáte konkurenční Steam od Valve, pak jistě víte, o čem mluvíme. Origin se ovšem liší pouze v tom, že nabízí jenom hry od EA. Jenže konkurence je v dnešní době veliká (hlavně kvůli Steamu) a EA musí podle toho jednat. Prvním krokem ke zlepšení tržeb je stažení hry Crysis 2 ze Steamu a další budou jen následovat. A tímto se dostáváme k The Old Republic. Pokud máte v plánu si digitálně koupit toto MMO ze světa Star Wars, pak tak učiníte pouze právě na Originu. The Old Republic má být první plně exkluzivní EA hrou, jež nebude k dispozici na jiných službách.

Je to poměrně logické, The Old Republic už spolklo neskutečnou fůru peněz a EA s BioWare se to budou snažit nahrabat zpátky, kde to jen půjde. Nicméně jestli patříte do sorty hráčů, jež si pořídí klasickou krabicovou verzi, pak buïte v klidu. Na vás to samozřejmě žádný vliv nebude mít.

Aktualizujeme věci u Star Wars Kinect a The Old Republic
16.06.2011 04:25 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Pokud se stejně jako já právě díváte na 7. finále Stanley Cupu, pak jistě víte, že tento vrcholný zápas sezóny je napěchovaný komerčními přestávkami a chvíli nevíte, co teï v noci máte dělat. Já jsem tyto pauzy a volný čas využil k tomu, abych opět doplnil další informace na stránky. V sekci o Star Wars Kinect už nyní naleznete prvních pět screenshotů a také jsme spustili menu o hře, které vás odkáže na doposud vydané trailery / videa.

Jak jsem již slíbil v různých komentářích k novinkám, škola mi už skončila, tudíž mám více času na stránky a budu se snažit doplnit další obsah. Pro tentokrát jsem se zaměřil na náš Youtube kanál, kde postupně nahrávám všelijaká videa a na rozjezd jsem přeložil do češtiny všechny tři CGI trailery na The Old Republic. Pokud si tedy chcete znovu vychutnat tyto filmečky i s českými titulky, pak mrkněte třeba zde, kde jsou tyto epické kousky pěkně pohromadě. Postupem času si v budoucnu můžete, že stránky se budou decentně aktualizovat, tam přidáme video, támhle zase nějaký obrázek atp.

Kompletní galerie

Nicméně pokud je mezi vámi někdo schopný a měl by zájem spolupracovat, pak se mi ozvěte. Rádi přivítáme v týmu nějakého nového kolegu. Pořád někoho hledáme.

Herní zařízení od společnosti Razer ve stylu The Old Republic
14.06.2011 11:38 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

Vydání Star Wars: The Old Republic se pomalu blíží a velká marketingová aktivita BioWare / LucasArts se začíná pomalu rozjíždět. Nedávno totiž vznikla spolupráce se společností Razer, která se zabývá výrobou špičkových zařízení pro ty nejnáročnější hráče, a těšit se tak můžeme na exkluzivní Star Wars: The Old Republic produkty. O co všechno půjde?

Tak prvně tu máme velmi pěkné klávesnice s LCD displeji a speciálními deseti tlačítky, jež si přizpůsobíte podle svých schopností a skillů ve hře, což vám usnadní jejich aktivování. Celá klávesnice navíc bude schopna konvertovat písmenka a číslice do jazyku Aurebesh, jenž se ve světě Star Wars využívá. K dostání bude varianta pro jak hráče Republiky, tak Sithského impéria.

Vyznavači hlodavců se naopak můžou těšit na luxusní myši s až pátnaci tlačítky, ze čehož rovnou dvanáct si můžete přizpůsobit / naprogramovat dle své vůle. Budete tak mít rychlý přístup ke svým skillům. Její barvu pak budete moct přepínat podle toho, za jakou frakci zrovna hrajete. A aby vám tato myš dobře jezdila, je pro vás připravena i speciální podložka se znaky Republiky nebo Impéria.

  

K dispozici budou taktéž sluchátka s prostorovým zvukem 5.1 a podívat se ostatně můžete na všechny produkty na stránkách Razeru. Bohužel zatím nevíme, zda se tyto speciální herní zařízení s tématikou The Old Republic budou prodávat i u nás, tudíž nám nezbývá nic jiného, než bedlivě čekat anebo využít některý ze zahraničních shopů.