Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


Nová planeta z TOR: Taris + REST: Jedi Consular
16.02.2010 22:04 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Pokud sledujete náš Twitter, pak jistě víte, že už nějakou dobu máme na stránkách profil k nově oznámené planetě jménem Taris. Poctiví hráči si ji určitě pamatují z prvního dílu Knights of The Old Republic, kde jí postihnul velice špatný osud. Dále tu pak máme jeden rest v podobě Jedi Consulara. Znamená to tedy, že sekci "povolání" máme kompletní a vy si tak u nás můžete přečíst dosavadní informace o všech 8 třídách. Opomenout nesmím ani novou verzi profilu planety Ord Mantell.

Rest: Sith Inquisitor z The Old Republic - zcela nová forma profilu! a novinky na SWGC
10.01.2010 10:10 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [12]

Fluke pro vás připravil překlad k povolaní Sith Inquisitor, přičemž se sluší dodat, že celé zobrazení profilu je teï uděláno uplně jinak a věříme, že to pro vás bude pěkné počteníčko. O Sith Inquisitorovi si můžete přečíst zde.

Dále připravil profil planety Korriban, který je v novém stylu zavedeném Sith Inquisitorem, obohacený o více informací. Přečíst si můžete zde.

Update (Fluke): Také jste si už možná všimli, že změn se odehrálo více. U většiny herních profilů najdete nově udělané sekce "Patche" s aktuálními herními záplatami a sekce "Profil Hry" představující samotnou hru a základní údaje. No a nakonec jsme pro vás udělali úplně novou sekci Odkazy, ze kterých máte přístup k twitteru a RSS Star Wars portálů, ze kterých čerpáme i my. Dejte nám vědět v komentářích, jak se vám změny líbí. 

Temná strana Staré Republiky - video
25.12.2009 16:18 | Autor: Dromedarr | Komentáře [12]

Dnes Vám přinášíme vánoční dárek od Bioware :)

Video o temné straně v The Old Republic se zabývá charakteristikou dvou sithských tříd - Inquisitora a Warriora. Příští pátek tedy očekáváme video z opačného konce Síly - Knighta a Consulara.

Určitě si povšimněte nádherných artworků světelných mečů, brnění a oblečení. Na jednom záběru jich je vidět celá zeï :). Nepřehlédněte ani záběr na rozšířené uživatelské rozhraní s více toolbary a první PvP souboj tří hráčů.

 

 

Uniklé obrázky z holonetu Sith Inquisitora již nyní!
11.12.2009 01:38 | Autor: Dromedarr | Komentáře [6]

Unikly 4 obrázky z dnešního update holonetu classy Sith Inquisitora. V odpolednich hodinách můžete očekávat celý profil na oficiálním webu a brzy přeložený u nás v sekci povolání.

 
 
The Old Republic: Hutné informace z EA Winter Showcase 2009
03.12.2009 18:15 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [19]

Darth Hater dnes na svém webu odhalil velkou kupu informací ohledně Star Wars: The Old Republic, a tak Fluke neváhal a pustil se do překladu těch nejdůležitějších věcí. Jako první si můžete přečíst jakési shrnující postřehy z celé akce.

Dnešek je pro nás a fanoušky nadcházející MMORPG The Old Republic opravdu velkým dnem, jelikož skončilo embargo na spoustu zásadních informací prezentovaných nějaký ten pátek zpátky před uvedením imperiálního agenta v San Francisku na půdě LucasArts. Jedni z pozvaných byli i členové serveru Darth Hater , který se zabývá přímo The Old Republic, takže přináší to nejširší spektrum informací. Mohli také potvrdit poslední povolání Jedi Consular a Sith Inquisitor, když byly odhaleny v německém magazínu PCGames. Na VIP prezentaci tOR samozřejmě nebyli jediní, už teï můžete číst spoustu novinek na zahraničních serverech. Dnes ale budeme čerpat především z Darth Hatera. [ČÍST CELÝ ČLÁNEK]

Dále pro vás chystáme překlad článků o Jedi Consular, Sith Inquisitor, přehled všeobecných schopností a další. Zkrátka máte se na co těšit.

Poslední dvě povolání v The Old Republic jsou Jedi Consular a Sith Inquisitor
23.11.2009 20:55 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [65]

Německý magazín PCGames.de přišel se vskutku nečekaným odhalením. Přímo na podnose nám naši západní sousedé naservírovali zbývající dvě povolání, která se objeví v MMO Star Wars: The Old Republic. Jejich názvy jsou Jedi Consular a Sith Inquisitor. Pro někoho je to už teï ale zklamáním, neboť docela dost uživatelů si přálo classy bez světelných mečů. Inu, možná se něčeho takového dočkáme v případném datadisku, prozatím tu máme 2 světelné meče + 2 střelné zbraně na obou stranách.
Vzhledem k tomu, že oba články jsou v němčině, získali jsme zatím jen pár informací. Tak především obě povolání jsou určena pro boj z druhé řady. Jedi Consular bude využívat např. nadzvednutí, omráčení či léčení. Sith Inquisitor podporuje své kolegy pomocí blesků či speciální schopnosti "přetížení", díky níž srazí na zem a omráčí všechny nepřátelé v okolí

PRO ČTENÁØE: Pokud jste dobří v němčině, neváhejte a pište své postřehy z článků do komentářů. Každá informace dobrá.

The Old Republic: Vývojářský deníček - Sith Warrior
19.11.2009 19:45 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Překlad vývojářských deníčků pokračuje. Tentokrát ruku k dílu přiložila nová posila, která si nechává říkat D4rkSh4d0w. Tímto bychom tohoto borce chtěli přivítat v našem týmu a doufáme, že mu elán vydrží pěkně dlouho, protože dobrých a poctivých redaktorů není nikdy dost. Po vývojářském deníčku o rytíři Jedi si nyní můžete přečíst povídání o Sith Warriorovi. Oba články jsme spojili dohromady a umístili jsme je do speciální sekce "vývojářské deníčky", kde budeme postupně přidávát překlady dalších deníčků. Neváhejte a navštivte naší novou sekci zde!
The Old Republic - Imperiální agent nahozen
18.11.2009 16:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [8]

Pomalu se nám to krátí. Z každé frakce už máme odkryta tři povolání, tudíž nám na každé straně zbývá jeden volný slot . Nyní se ale můžete něcodozvědět o Imperiálním agentovi, který si potrpí na vymoženosti typu orbitální bombardování, osobní štít atp. Celý jeho profil najdete zde.


Nová anketa: Jaký bonus byste uvítali ke hře Star Wars: The Old Republic?
11.11.2009 21:40 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [22]

Po dlouhé době nahazujeme novou anketu, v níž se vás ptáme, jaký typ bonusu byste nejraději uvítali při zakoupení hry Star Wars: The Old Republic? Možná přemýšlíme moc dopředu, ale přesto se vás ptáme už teï a výsledky můžou sloužit jako případná inspirace pro herní shop (X)zone, který velmi rád dodává dárky ke hrám - naposledy to byl např. prsten ke hře Dragon Age: Origins. Proto neváhejte a hlasujte. Anketu najdete jako vždy v levé části webu.

Steelbook balení, měsíc hraní zdarma, či in-game bonus byly z ankety záměrně vynechány, jelikož se dají s velkou pravděpodobností od EA čekat. (pozn. Fluke)

Vývojářský deník - Rytíř Jedi
06.11.2009 21:30 | Autor: Fluke | Komentáře [10]

 Trochu jsem se trhl a přeložil vám nový vývojářský deník od Drew Karpyshyna, který není jen spisovatelem, ale i zkušeným scénáristou v Bioware.

Writing the Jedi Knight

Začněme tento blog představením, mé jméno je Drew Karpyshyn. Byl jsem vedoucím spisovatelem příběhu hry Knights of the Old Republic, autor několika románů ze světa Star Wars a nyní jsem tu, abych vám pověděl něco o povolání rytíře Jedi.

Kdokoli zná mé romány „Darth Bane: Cesta zkázy", „Darth Bane: Rule of Two" a nadcházející „Darth Bane: Dynasty of Evil" může být překvapen, že pracuji na povolání rytíře Jedi. Byl jsem, ale nadšen možností vykročit z temné strany, abych mohl přijmout výzvu vytvořit „dobráka" (nebo dobračku, samozřejmě).

A buïme upřímní, rytíř Jedi je „ta" typická postava tohoto vesmíru. Nic nereprezentuje Star Wars více, než postava s hnědou róbou ohánějící se mečem pulzující energie ve jménu spravedlivé destrukce.  Rytíř Jedi je klasický akční hrdina stylu „ujmi se vedení, znič zlo a zachraň dívku." Všichni přece známe Luka Skywalkera, avšak Luke nebyl jediný statečný šampión vládnoucí světelnému meči, který se dotočil, dosaltoval a dokotoulel až na velké plátno. Mladý Obi-wan Kenobi a Mace Windu dokázali, že můžeme nakopat někomu zadek a hláškovat zatímco stále bojujeme za udržení ideálu jediského Kódu.

Ou, jediský Kód, tady to začíná být zajímavé, že? Protože Jediové jsou více než jen nezastavitelní bojovníci Síly, jsou symboly, ztělesnění ideálu. Kód káže, že činy Jedie se musí řídit logikou a rozumem. Nejsou žádné emoce, je jen mír.

Pěkná teorie, nicméně v praxi to nikdy není tak jednoduché. Rytíři Jedi se snaží o mentální, fyzickou a duchovní dokonalost, ale stále jsou to jen lidé (Dobrá, nejen lidé, ale víte co tím myslím). Nejsou neomylní a udržovat spravedlnost v nebezpečné galaxii někdy znamená zašpinit si ruce.

 Rozumějte, boj pro rytíře Jedi nikdy není problém. Akrobatické pohyby se světelným mečem, rozpoutání devastujících útoků Síly a kopaní nepřátel do „ksichtu" z otočky je jejich druhá přirozenost, ale co se stane, když se zapřísáhlý nepřítel vzdá a prosí o milost? Víte, že nechat ho naživu se vám vrátí, naneštěstí rozříznout neozbrojeného oponenta vejpůl docela porušuje vše za čím si Jediové stojí. Takže necháte ho žít nebo protentokrát upravíte pravidla ve jménu vyššího dobra?

Dejme tomu, že ho nezabijete, co když vám na výměnu za svou svobodu nabídne moc? Moc, kterou můžete využít pro dobré činy. Udělat galaxii lepším místem. Rada Jedi může nesouhlasit, ale oni nejsou venku v první linii bojující za své životy každý den, nebo ne?

Možná právě to Jediové potřebují. Někoho na hraně, někoho kdo má odvahu posunout hranice, někoho ochotného překročit meze a bojovat se Sithy na jejich vlastním písečku.

Jenže jakmile se pustíte na tuto cestou, tak se těžko vracíte zpět. Možná opravdoví hrdinové jsou ti, kteří se nenechají zlákat lehkou cestou z problému. Možná je Kód to, co dává Jediům jejich neochvějnou sílu, možná ctění těchto zásad za všech okolností je jediná cesta jak dosáhnout ultimátního vítězství nad temnou stranou.

Avšak cesta nekompromisního hrdinství je velkým soustem. Vezměte si celou filozofii „Jedi se musí vyhýbat emocionálním vazbám", láska, romance - Rada nařídila, že tyto pocity jim musí být odepřeny. Je snad špatné po zápalu boje hledat klid v objetí druhého? Je lepší žít život v samotě a izolaci nebo si přiznat vlastní city a skrývat své vztahy před těmi, kteří by nad nimi vyřkli nespravedlivé soudy?

To jsou otázky, kterým budete muset čelit v případě, že budete hrát za rytíře Jedi. Galaxie potřebuje zachránce, světlá strana potřebuje mistra, kdo z nich budete vy? Jste vzorem hodnot, zářivý příklad, který může Øád ukázat zbytku galaxie nebo jste renegát vzdorující jak Kódu, tak Øádu při čištění galaxie od Sithů?

 Jakoukoli cestu si zvolíte, buïte si jistí, že máte světelný meč po ruce, mám pocit, že ho budete potřebovat.

Drew Karpyshyn

Hlavní scénárista