Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Knights of the Old Republic Star Wars Knights of the Old Republic byla v roce 2003 vlajkovou lodí nastupujících 3D RPG her, a hlavně zcela nový herní SW svět odehrávající se tisíce let před filmovou trilogií, který dostal značku Star Wars znovu na herní vrchol, a umožnil prožít vlastní vesmírné dobrodružství. Ze samotného herního konceptu KotORu těží studio Bioware dodnes. Mezi hlavní devizy hry patří morálka představující vaši náklonnost k temné nebo světlé straně Síly, atmosféra, či kvalitní dabing NPC postav. Hra se odehrává čtyři tisíce let před vznikem Palpatinova Impéria, kdy se dva padlí Jediové Malak a Revan prohlásí za Sithy a se svou záhadně získanou flotilou rozpoutají válku s Jedii a Republikou. Vy se ujímáte postavy sloužící na republikovém křižníku, který převáží velmi důležitou Jedi schopnou rozhodnout výsledek války, a tento křižník je právě pod útokem sithské armády.

 Hra nejdříve vyšla exklusivně na tehdejší konzoli Xbox, až po necelém půl roku pro PC na platformě Windows a Mac. U kritiků zaznamenala obrovský úspěch a skoro maximální hodnocení. Získala spoustu ocenění a stala se hrou roku na mnoha prestižních herních serverech, že si získala i srdce zákazníků dokazují prodeje přes milión kusů jen na Xboxu. Na druhou stranu, hra také proslula svou technickou náladovostí na PC, která dala zapotit mnoha hráčům.

 

 VÝVOJ: Bioware Corp.
 ŽÁNR: Akční RPG pro jednoho hráče
 DATUM VYDÁNÍ: 15. července 2003, 19. listopadu 2003 (PC)
 PLATFORMY: Xbox, Microsoft Windows, Mac OS X
 NÁROKY: DirectX 9.0b, Radeon 9800 a novější, GeForce FX a novější
 INSTALACE: 4GB na HDD

 


Star Wars Day a dárky!
04.05.2015 20:58 | Autor: Fluke | Komentáře [24]

UPDATE: Čeština pro TSLRCM aktuálně neobsahuje překlad planety M4-78EP. Bohužel moddeři vkládali texty do souborů, které nejsou určeny pro texty a český překlad tak nefunguje. Pracujeme na spravení, ale prozatím je čeština k dispozici pro TSLRCM bez M4-78EP. STÁHNĚTE SI NOVÝ INSTALÁTOR.

 

Přejeme Vám krásný Star Wars den (večer) a doufáme, že jste si ho náramně užili nebo užijete filmem či hrou. Taky ještě můžete využít jednu ze spousty akcí, které jsou na Star Wars hry u velkých digitálních prodejců jako GOG, nebo Steam.

Pokud se divíte proč je svátek Star Wars dnes, tak je to jednoduše kvůli tomu, že se dnešní den dokonale rýmuje s „May the force be with you“. Dalo by se říct, že byl zneužit podobně jako Svatý valentýn, k tomu aby fanoušci bláznivě nakupovali vše s nálepkou Star Wars, ale komu z nás to vadí? Nám určitě ne!

 

 

Jak jsme již slíbili, tak plníme a máme pro Vás dárek v podobě instalátorů češtiny pro oba! Díly Knights of the Old Republic a rozšíření The Sith Lord Restored Content Mod, jak pro původní CD verze, tak digitální od obou velkých distributorů. Už žádné složité návody, prostě jen stáhněte, nainstalujete, vyberte si pohlaví postavy a hrajte česky! Velké díky patří samozřejmě Martinu „Kovi“ Kováři, který se na obou překladech podílel a pomohl nám.

instalátor pro KotOR
instalátor
pro KotOR2
instalátor pro KotOR2 s TSLRCModem a planetou M4-78EP
instalátor češtiny pro HQ filmečky CD verze KotOR2.

U CD verzí samozřejmě nezapomeňte na updaty (první KotOR má samostatnou update aplikaci). Poprosíme Vás pouze o schovívavost, pokud se vyskytnou nějaké chyby v překladu u modu planety M478EP, či instalátorech. Ještě více rádi budeme, pokud nám je nahlásíte, abychom je mohli opravit. Přejeme příjemné hodiny strávené hraním a „May the fourth be with you“ ;)

P. S. instalátory jsou exkluzivně pro SWGC, pokud je budete chtít šířit, nejdříve nás a Koviho kontaktujte pro svolení. Ověřte si také jestli Vám KotOR před instalací překladu funguje, už v době vydání měl problémy s určitými konfiguracemi.

Čeština pro KotOR a KotOR II
03.02.2015 13:19 | Autor: Fluke | Komentáře [17]

Už bylo načase, tak jsme se pochlapili a aktualizovali návod na češtinu pro KotOR a KotORII: the Sith Lords. K dispozici je nyní návod na Steam verze. Pokud máte DVD/GOG.com verzi, tak předpokládáme, že návod by měl být stejný. Už je to skoro 12 let od vydání prvního Knights of the Old Republic a brzy 10 let od druhého dílu. Remaster je zatím v nedohlednu, tak rozhodně nečekejte a zahrajte si tyhle stále skvělé hry. Angličtináři si navíc mohou druhý díl obohatit skvělým TSLRC modem ;)

Na co se můžeme těšit ve světě Star Wars her?
03.01.2012 21:19 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [15]

Star Wars: The Old Republic je už dva týdny venku a kromě toho, že budeme neustále sledovat, jak se hře daří, musíme také vyhlížet nové Star Wars hry, které by nám mohli přinést nové zážitky z tohoto skvělého univerza.

Nicméně jak sami tušíte, tak žhavé to zase není. Kromě pravděpodobných datadisků pro SWTOR víme oficiálně pouze o Kinect Star Wars, které ale prozatím působí dost rozpačitě a LucasArts se raději rozhodli odložit vydání hry, aby to nebyl takový průšvih, jak se z prvních videí a osobních dojmů zdá. Každopádně není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že v Obsidianu údajně pracují na RPG s otevřeným světem, jež by se mělo odehrávat právě ve světě Star Wars. 

Všechny předchozí informace by ale byly dost v rozporu s naší ještě dřívější novinkou, v níž jsme psali, že LucasArts ukončí veškerou spolupráci s externími firmami a všechny hry si bude dělat samo, přičemž SWTOR měl být posledním projektem založeným na této bázi. Obsidian navíc nedávno oznámili RPG na motivy seriálu South Park, takže jejich hlavní vývoj je momentálně zaměřen na tento titul.

Opomenout nesmíme ani už několikrát propíraný Battlefront 3, o němž jsme naposledy psali skoro dva roky zpátky a od té doby není o něm ani vidu ani slechu. Tenkrát samozřejmě nešlo o žádné potvrzené oficiální informace, avšak dlouhé ticho nasvědčuje tomu, že buï je projekt zrušen anebo je to s ním hodně zlé a v LucasArts neví, jak ho dokončit. Ostatně první spekulace o třetím díle Star Wars bitev se objevily už v roce 2006, což je sakra dlouhá doba.

celá galerie - 13 artworků

Nezbývá nám nic jiného než čekat, až nám LucasArts představí něco nového. The Force Unleashed III bylo sice podle drbů zrušeno, ale takové Knights of the Old Republic 3, Battlefront 3 nebo nový vesmírný simulátor ve stylu X-Wing bychom si určitě nechali líbit. Co vy na to?

A zase to Knights of the Old Republic 3
28.09.2011 14:51 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [28]

Již před nějakým časem BioWare a LucasArts potvrdili, že chystaná MMO hra Star Wars: The Old Republic naváže na původně singleplayerové "KotORy" a uzavřou se tak otázky nad tím, zda se dočkáme třetího KotORu či ne. Ovšem když už se zdálo, že můžeme na pokračování úspěšné série zapomenout, rozvířily se další spekulace. LucasArts totiž nabírají do svých řád schopné lidi, kteří by se podíleli na tvorbě RPG s otevřeným světem.

S informací přišel oficiální PSM3 magazín, který v sekci "drby" dále zmínil, že na hře se už pracuje a výrobou údajně bylo pověřeno studio Obsidian (makali už na druhém dílu). Otázkou je, co všechno je nakonec pravda a co je jen zbožné přání zvídavých novinářů. Nechme se překvapit, snad se v příštích měsících dozvíme více.

Zdroj: eurogamer.cz

Kam za Starou republikou?
24.07.2011 01:08 | Autor: Fluke | Komentáře [1]

Přemýšleli jste, čím si zpříjemnit čekání na SWtOR, kromě čtení informací na našem webu, wookieepedii, či hraním prvních dvou dílů KotORu?:) Možnosti tu jsou, a jedná se více méně o ty čtenářské. A domníváte se správně, že v angličtině, poněvadž tak daleko zatím nakladatelství Egmont není. Pouze nakladatelství BB Art, vydávající přeložené komiksové omnibusy, má želízko v ohni, jak zjistíte na konci.

Knights of the Old Republic (komiks, nebo-li Graphic novel)

Stejnojmenná komiksová série doopravdy není prequel k samotné hře, jedná se o příběh padawana Zayna Carricka, jež se má brzy stát rytířem Jedi, nebo v to aspoň doufá. Síla se v jeho přítomnosti vždy chová nevyzpytatelně. Spolu s ostatními padawany, se tak má stát jedním z budoucích ochránců planety Taris, před ní samotnou, i před Mandaloriány. A dál bych ani nepokračoval, protože o to vás zápletka více překvapí a vtáhne. Prozradit můžeme, že děj se odehrává cca 7 let před samotnou hrou během Mandaloriánské invaze, na kterou i sama hra často odkazuje, a potkáte třeba i starého známého Cartha Onasiho.

Celkem se vydalo 9 kompletních dílů, každý kolem sta stran, s cenou pohybující se od 8 do 11 liber. Ano, domníváte se správně, komplet přijde na nemalé peníze, ale už jsme si zvykli, že Star Wars nejsou levné;) Na druhou stranu je to velmi výživný příběh...

<< POKRAČOVAT NA CELÝ ČLÁNEK >>

KotOR na Direct2Drive
11.09.2009 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [5]

Díky serveru Direct2Drive máte nyní jedinečnou možnost získat plnou verzi Knight of the Old Republic jako digital download (celá hra se Vám legálně stáhne do počítače) za pouhých £7,95, což je v přepočtu cca. 230 kč. Tato služba je podporována pouze v 28 zemích světa a Česká republika mezi ně díkybohu patři, takže pokud jste zatím toto prvotřídní RPG nevyzkoušeli, tak nyní je ideální přiležitost to změnit. Nakupovat můžete zde.

  
SW Knights of the Old Republic Online potvrzeno!
17.07.2008 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [14]

Ajta krajta! Tak je to tady. Díky smskám na Tiscali Games a také díky 1UP jsme se nyní dozvěděli, že EA oficiálně potvrdilo online hru ze světa Knights of the Old Republic. Potvrdil to John Riccitiello z EA, který také řekl, že tento projekt mají na starosti BioWare a na vydání si ještě pěkně dlouho počkáme, protože dle odhadů má být v roce 2011 hotovo teprve 50% hry.

Mimochodem, omlouváme se vám se momentální výpadek v updatech. Vše napravíme v následujících dnech a počítejte s velkým nášupem médií o The Force Unleashed a mnoho dalšího.

Sekce KotOR kompletně přesunuta
13.08.2007 00:00 | Autor: ObiSkyWalker | Komentáře [2]

Dnes se mi konečně podařilo dokončit kompletní přesun celé sekce KotOR ze starého webu, Nyní již všechny informace naleznete i na tomto webu. Všechny stránky a odkazy by měly fungovat bezproblémově. Pokud narazíte na chybu nebo nedokonalost, dejte nám prosím vědět.

V blízké době (já v to doufám) bude přesunuta i sekce KotOR II, která nyní zeje prázdnotou. Její obsah naleznete prozatím na starém webu.

Další zvěsti o KotOR aká MMORPG
27.04.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [6]

Když jsme na 1. apríla napsali do krátkých zpráv, že BioWare chystá nové MMORPG, jenž by mělo být situováno do prostředí z her Knights of the Old Republic, brali jsme to jako takový menší aprílový žertík. Avšak zdrojem tehda byla jiná stránka, konkrétně Tiscali Games, a tam nám to formou podání jako apríl nepřišlo. Inu, brali jsme to s nadhledem a nedělali jsme si zbytečné naděje o případném dalším pokračování.

Jenže píše se 27.4. a fámy stále kolují. Navíc na různých internetových portálech se začíná také spekulovat o údajné existenci pokračování KotORu. Důkazem budiž Hrej!.cz či TheForce.net. Ovšem nenechme se zbytečně rozházet, pokud se na novém KotORu opravdu pracuje, tak bychom jsme se mohli dočkat oficiálního oznámení velmi brzy nebo také třeba až za rok.