Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Knights of the Old Republic

» Tatooine

 

Planeta Tatooine na mapě galaxie

 

Soustava: Tatoo
Povrch: poušť
Podnebí: velmi teplé, suché
Osídlení: váleční osadníci, Jawové a Tuskenové
Jazyk: basic, jawština
Populace: 5 000 až 10 000 osadníků, ostatní není známo
Místní rasy: Jawové, Tuskenové
Import: výbava pro dolování rudy
Export: tatooinská ruda
Vesmírný přístav: Město Anchorhead


Informace o planetě

Planeta Tatooine z vesmíru vypadá světle žlutě, to způsobuje její povrch, který je pokryt písečnou pouští. Už jen to, že je tak vyprahlá, v nás může vzbudit pochybnost, jestli na ní vůbec někdo žije.

Pohled na planetu Tatooine

Určité druhy bytostí dokázaly přežít v tomto nehostinném prostředí. Patří k nim Jawové a Tuskenové.
Jawové se živí sběrem šrotu, starých droidů, různého odpadu, který následně opravují a prodávají. Každému z jejich droidů je nainstalován omezovač, aby nemohl utéci. Pro přepravu svého zboží používají velké stroje nazývané Sandcrawlery. Jejich řeč je velmi rychlá, takže je někdy obtížné jim rozumět.
Tuskenové obývají určité části pouštního území, kde pěstují Banthy, velká zvířata, které jim slouží k dopravě a obživě. Nemají rádi žádné cizí společníky kromě zvěřiny. Pokud se někdo takový dostane do jejich blízkosti, okamžitě na něj zaútočí. Používají dlouhé pušky a hole, kterými dokáží efektivně útočit nebo se bránit. Mluví speciálním tuskenským jazykem, kterému nikdo, kromě některých droidů, nerozumí.

Na Tatooinu vládnou Huttové, silné nebo přímo tlusté šnečí bytosti. Hlavním centrem planety je město Mos Eisley, kde se schází většina pašeráků, kriminálníků a další chátry, která má vždy co do činění s nelegálními věcmi.

Pohled na město Anchorhead

Město Anchorhead je ve hře Star Wars Knights of the Old Republic sídlem lovců, dobrodruhů a hlavně lidských osadníků, kteří zde pěstují zajímavé druhy rostlin. V této době má část města pod patronátem společnost Czerka, která tu těží nyní již nekvalitní železnou rudu. Těžební zařízení jsou velmi často napadané Tuskenskými válečníky, kteří jim působí ohromné škody. Czerka se jich proto snaží nějakým způsobem zbavit. Navíc uzavřela brány města Anchorhead. Do volného prostranství smí pouze ti, kdo si zakoupili loveckou licenci. Všechny vesmírné lodě, které zakotví ve městě, musí zaplatit přistávací poplatek Czerce.

Na planetě mimo jiné žije nejnebezpečnější tvor zvaný kraytský drak. Nejdražší trofejí za jeho zabití jsou perly, které má ve svém trávicím ústrojí. Kdo skolí kraytského draka, má obdiv velmi mnoho lidí, to se však stane pouze výjimečně.


Poznámka: Základní informace o planetě jsou převzaty z oficiálních stránek.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.