Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Knights of the Old Republic

» Jediové

Øád rytířů Jedi vznikl o několik let později než Republika. Jeho úkolem bylo dohlížet na dění v Republikovém senátu a udržovat klid a mír v Galaxii. Prve byli všichni Jedii vychovávání pouze pro užívání Světlé strany Síly, ovšem později několik z nich zkoumalo i Temné stránky Síly a následně se odtrhli od řádu a založili kult Sithů. Kult po době začal značně sílit. Docházelo k častým bitvám mezi Sithy a Jedii. Někteří Jedii se pod strašným mučením raději přidali k Sithům, než by zemřeli. Pak došlo ke sporům o moc a Sílu v kultu Sithů. Sithové se navzájem povraždili a zůstal pouze jeden jediný pravý Sith Lord. Pro Jedie opět nastalo chvilkové období klidu, než se kult Sithů začal znovu probouzet. Toto ovšem už nebyl ten prastarý kult, ale zcela nová generace. Jedii byl po velkých bitvách a dlouhé době zase rozbit. zanechal ale nesčetné škody na životech a planetách. A pak byl zase klid, dokud se nevrátil a nedostal se k moci za pomoci jednoho z nejnadanějších Jediů Sithský Lord. Následně po tom byli všichni Jediové zabiti až na pár, kteří se stihli ukrýt někde mimo hlavní město republiky Coruscant. Sith Lord se stal Imperátorem a místo Republiky nastala vláda Impéria. Už to vypadalo, že Jediové navždy zmizí, avšak nestalo se tak. Nakonec byl Imperátor zabit a zůstal poslední Jedi, který začal vyučovat další adepty.

Všichni Jediové musí bezpodmínečně znát kodex Rytířů Jedi a musí ho dodržovat. Kodex zní takto:

Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla.

Ve hře Star Wars Knights of the Old Republic se s Jedii setkáte prve na Tarisu, kde potkáte padawana Bastilu. Následně po tom na planetě Dantooine shlédnete velmi mnoho Jediů včetně nejvyšších členů Jedijské Rady.

Enkláva Rytířů Jedi
Enkláva Rytířů Jedi

Nyní si vypíšeme Jedie, které najdete na planetě Dantooine.

Rada Jediů

Mistr Dorak
Rasa: člověk
Mistr Dorak Je kronikářem. Zajímá se o celou historii řádu Jediů. Také se snaží porozumět chybám, kterými došlo k obrácení některých Jediů na Temnou stranu Síly.

Mistr Vandar Tokare
Rasa:
O tomto mistrovi toho moc známo není. Jako jedinému Jedii se mu podaří utéci z Dantooinu před tím, než ho zničí Sithové. Pak bude stát při velení republikových lodí proti Star Forge.

Mistr Vrook Lamar
Rasa: člověk
Mistr Vrook je velice opatrný ke všemu, co se jakýmkoliv způsobem dotýká Temné strany Síly. Chce předejít každému dalšímu selhání Jediů, proto zavádí přísná kritéria. Nebude důvěřovat ani Vám, protože bude vědět, kdo ve skutečnosti jste a jaké by mohli být následky selhání. Jinak je Vrook zkušený a dobrý mistr Jedi.

Mistr Zhar Lestin
Rasa: twi'lek
Mistr Zhar Vás bude cvičit jako svého učedníka. Naučí Vás kodex Rytířů Jedi, za jeho pomoci si sestrojíte svůj první světelný meč. Bude Vás trochu obdivovat za to, jak se rychle dokážete učit.

Jedi

ufont">Belaya
Rasa: člověk
Její první setkání s ní nebude dvakrát dobré, ale později si Vás bude vážit. Najdete ji na malém náměstíčku před místností Rady Jedi.

Boloor
Rasa: twi'lek
Potkáte ho na mostě v okolí enklávy. Zaúkoluje Vás, aby jste mu pomohli vyřešit kriminální případ třech mužů (Handona, Rickarda a Caldera). Pokud se Vám to podaří, pochvala u rady Vás nemine a navíc získáte 1310 zkušeností.

Deesra
Rasa: twi'lek
Hlídá hlavní bránu pro vstup do Enklávy od přístaviště. Na Dantooinu už působí dlouho, také toho hodně ví o tom, co se za tu dobu stalo. Rád Vám svoje informace přenechá.

Nemo
Rasa: člověk
Jedi, který se pohybuje kolem enklávy. Od Rady Jedi dostane úkol, aby prozkoumal místní ruiny, ovšem tam bude zabit.


Setkáte se tu také s nepojmenovanými Jedii, ti Vám toho ovšem moc neřeknou, jen pár vět o okolní situaci.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.