Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Knights of the Old Republic

» Taktika boje

Zaútočit na nepřítele je jedna věc, ale umět ho porazit s co nejmenší ztrátou zase druhá. Ve hře Star Wars Knights of the Old Republic se velmi vyplatí tyto schopnosti naučit. Nejde to ale hned. Všechno, co budete potřebovat k tomu, abyste se taktiku boje naučili si nyní podrobně popíšeme.

Poznání nepřítele

Před tím, než zvolíte proti nepříteli správný útok a obranu, musíte ho nejprve dobře identifikovat a zjistit, jakými zbraněmi proti Vám může zaútočit a jak se proti nim nejlépe ochránit. Také jsou důležité jeho atributy, dovednosti a odbornosti, které proti Vám může použít. Dále jaké má brnění, jestli umí používat Sílu a zdali je sám nebo je jich více. Nějaké věci se samozřejmě nedají na první pohled odhalit a některé už vůbec ne, a proto budete muset hlavně odhadovat.

Při zahlédnutí nepřítele se Vám hra automaticky zastaví, pokud to nemáte nastavené jinak. Tehdy si můžete z určité vzdálenosti nepřítele nebo nepřátele dobře prohlédnout a částečně zjistit, jaký proti Vám můžou zorganizovat útok. Během zastavení hry si můžete v klidu zvolit vhodné vybavení. Pak už jen zaútočíte.

Výběr útoku a obrany

Po správném identifikování nepřítele nastává čas výběru útočných a obranných prostředků. Zbraně volte podle jejich ničivosti vůči určitému typu nepřátel, třeba na droida nejvíce působí iontové zbraně a naopak proti živému cíli je vhodný blaster. A také zbraň dobře vyberte podle vašich odborností a atributů. Proto raději nedávejte postavě s odbornostmi na boj zblízka střelné zbraně na dálku a naopak.

Určitě berte v potaz dálku, na kterou je na Vás nepřítel schopen zaútočit. Pokud můžete a bude-li to mít dostatečný účinek, použijte vhodný typ granátu. Nemá to ovšem cenu, pokud je nepřítel v pohybu, nebo je příliš blízko Vás.

Dobře se ochránit proti útoku nepřítele není vůbec lehké. Musíte alespoň trochu vědět, jaký typ zbraní používá. Pak můžete zvolit vhodnou zbroj a taky do sebe nasázet pár stimulantů, nebo použít některou z obranných Sil. Samozřejmě se to nevyplatí pro každý útok. Pokud je nepřítel hodně slabý, raději s možnostmi obrany šetřete.

Střet s nepřítelem

Jakmile budete se všemi útočnými a obrannými prvky připraveni, vhrněte se do útoku. Nepřítel Vás patrně spatří, pokud se k němu ovšem nedostanete odněkud ze zálohy. Pak započne hlavní a nejdůležitější část taktiky boje. Musíte správně zvolit postup boje, aby Vaše ztráty byly co nejnižší a nepřítel byl co nejrychleji zlikvidován. To znamená dobře zkombinovat použití zbraní na nepřítele, uvedu pár příkladů:

Hození granátu - použití střelných zbraní - použití zbraní na blízko
Použití střelných zbraní - použití Síly - použití zbraní na blízko
Použití zbraní na blízko - použití Síly
Použití Síly - použití střelných zbraní - použití zbraní na blízko


Kombinací je samozřejmě daleko více, musíte hlavně na danou situaci zvolit tu správnou, i když to bude někdy obtížné naplánovat, hlavně při větším počtu nepřátel.

Po boji

Až nad nepřítelem zvítězíte, můžete si zpět popřehazovat zbraně a brnění na Vaše optimální sestavení. Pak prohledejte mrtvá těla nepřátel, jestli u sebe nemají nějaké užitečné věci.

Na závěr

Kromě těchto rad se snažte hledat také vlastní účinné taktiky vhodné při boji s nepřítelem. Určitě na něco přijdete, když budete šikovní :-)

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.