Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


Co nového přinese update 1.2 pro Star Wars: The Old Republic?
05.03.2012 16:01 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

V BioWare pro nás pilně připravují Game Update 1.2, který nejenže zalepí některé bugy, ale hlavně přinese spoustu nového obsahové materiálu. A nejen to! Je oficiálně oznámeno, že každý aktivní hráč bude mít možnost poslat třem svým přátelům speciální pozvánku, která jim umožní vyzkoušet si hry v 7-denním trialu, v němž bude na výběr všech 8 charakterů (max. level bude 15). Tato akce je součástí nového programu "Friends Trial". Navíc každý, kdo si tento trial vyzkouší, bude mít možnost pořídit si plnou hru v digitální verzi na Origin.com za zvýhodněnou cenu. Program startuje již 6. března.

Velkým vylepšením mj. projde Legacy systém, pomocí kterého si sjednotíte vaše herní postavy do jednoho rodokmenu, díky kterému se vám odemknou exkluzivní bojové schopnosti a skilly pro každý charakter. Nehledě na to, že i sympatie vašich společníků budou mít na tento Legacy sytém vliv.

Hráči se konečně dočkají změn a novinek týkající se PVP, guild a uživatelského rozhraní. V PVP se můžou těšit na Rankings (hodnocení) a guildy si otevřou své banky (Guild Banks), ve kterých dojde na obchodování mezi jejich členy. Velmi vyhlížena je i vlastní úprava uživatelského rozhraní, což hráčům patch 1.2 konečně umožní. Budou si tak moct například nastavit rozměry jednotlivých tlačítek / sekcí a mnoho dalšího! A jaký bude nový herní obsah?

  • Flashpoint: Lost Island navazuje na Flashpoint Kaon Under Siege z herního updatu 1.1 - Rise of the Rakghouls. Hráči musejí přežít na tajemném ostrově na planetě Ord Mantell, kde se vydali, aby se dozvěděli více o Rakghoul virusu, který zpustošil celé Tion Hegemony. Nicméně odpovědi na tyto otázky mohou mít fatální následky! 
     
  • Operace: Explosive Conflict posílá 8 až 16-členou skupinu hráčů na planetu Denova, kde přebývají zrádci a žoldáci, jejichž denním chlebem je prodej vzácné výbušniny z minerálů jen za tu nejvyšší cenu. Hráči se budou prodírat hordami droidů, žoldáků a smrtících bytostí bojující za kontrolu celé planety, aby to byli právě oni, kdo bude mít přístup k vzácným zdrojům planety. Operace je hratelná jak pro Republiku tak pro Impérium.
     
  • Warzone: Novare Coast postaví proti sobě dva týmy v epické bitvě, v níž je hlavním úkolem kontrola několika klíčových lokací, z nichž pak lze bombardovad soupeřovu základnu. Stejně jako v Huttball Warzone, tak i zde může jít o bitvu mezi Impériem a Republikou nebo čistě o souboj mezi členy jedné frakce, díky čemuž pak mohou zjistit, kdo je skutečný šampión a frajer na dané straně.

The Old Republic vyjde i v Asii a Austrálii
19.02.2012 15:31 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Star Wars: The Old Republic se po takřkra čtvrt roce podívá i na další kontinenty našeho světa. Již 1. března tohoto roku se začne SWTOR oficiálně prodávat v Hong Kongu, Singapuru, Austrálii a na Novém Zélandu. Hře se tak otevřou dveře na nový trh, což jí může zajistit přísun nových a důležitých předplatitelů. Každopádně taková menší otázka, není mezi našimi čtenáři náhodou někdo, kdo z těchto dálných končin pochází? Jen pro zajímavost :)

Kupte si Star Wars: The Old Republic a získejte další měsíc hraní zdarma!
12.02.2012 23:37 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Stále váháte nad koupi MMO Star Wars: The Old Republic? Pak by vám mohla při rozhodování pomoct speciální slevová akce od herního obchodu (X)zone. Zakoupíte-li si originální hru Star Wars: The Old Republic (1099,-), dostanete možnost pořídit si předplacenou herní kartu za poloviční cenu. Ve výsledku to znamená, že budete hrát tři měsíce a zaplatíte pouze za jeden. A to už může být pro odpůrce měsíčních poplatků velmi lákavá nabídka. Každopadně pozor, akce platí pouze do 19.2., takže není času na zbyt! Více o akci na této stránce.

Přehled a info o našich gildách
31.01.2012 17:35 | Autor: Fluke | Komentáře [5]

Zdravím naše čtenáře, případné zájemce o hraní SWTOR pod gildou nesoucí naše jméno, ale i zvědavé hráče. Rozhodl jsem se na pár řádcích této novinky trochu více představit naše dvě gildy. Krom mé snahy vás nalákat, budete mít i bližší informace. Naše první gilda nese název:


SWGC Squad

Jsme republiková gilda, takže naše ideály se nesou v tomto směru a víceméně stojíme na straně dobra. Guild Leader je sám šéfredaktor CISI s postavou jménem Cisi-Cisius (Jedi Knight Guardian). Já jako trooper zastávám funkci zástupce, můj nick je Flukeswgc. Pod těmito nicky nás můžete najít v samotné hře a projevit svůj zájem (nebo zde, či na gildovních stránkách). Náš záměr je mít pohodovou gildu, se kterou můžeme chodit na world bosse, operace pro lvl50 a pomáhat si při Flashpointech nebo Heroic questech. Vše v duchu zábavy, nic není povinné, pouze dobrá nálada a přátelské chování. Ideální počet členů, který chceme dosáhnout, je 40 lidí.

Server: Red Eclipse (Europe)

Jedná se o Player vs. Enviroment server, takže počítejte, že hra se nese v duchu bližším single player hře a není založená na volných PvP soubojích, které se zde provozují v arénách, anebo pokud se označíte dobrovolně pro PvP, a souboj s imperiálním hráčem odsouhlasíte.

Naše gildovní stránky najdete na adrese www.swgcsquad.enjin.com 

SWGC Czech Corps

Naše druhá gilda zastává hodnoty Impéria (ano, občas je to pro mě vnitřní boj, ale Impérium není líhní zla, jak se vás někdo bude snažit přesvědčit), dobrý Jedi je mrtvý Jedi a Republiku by měl nahradit řád. Naše ideály jsou čest, věrnost a boj. Je pouze na vás jestli budete kráčet ve jménu zla, anebo jste se rozhodli následovat světlou stranu Síly. Stejně jako v přechozím případě jsme zaměření na pohodovou hru s cílem pokořit všechny operace a World Bosse, kteří nás čekají. Jako Guild Leader působím já (nick En-kotu) a můj zástupce je Orwen (postava Orwens). Je nás samozřejmě víc, ale stačí kontaktovat nás, nebo opět navštívit naše stránky.

Server: Lord Calypho (Europe)

Jedná se o Role Play Player vs. Player server, takže jakmile vykročíte mimo imperiální území, dejte si pozor na republikové jednotky. Otevřené souboje s kýmkoliv z opačné frakce jsou povoleny, ale nezapomeňte, že zde ctíme herní profesionalitu a jde o to vžit se do své role. Jste agent, jednejte jako agent, a tak bych mohl pokračovat. Kdo se chce bavit pouze jen PvP a spíš prudit koho uvidí, měl by si najít jiný server.

Naše gildovní stránky jsou www.swgccorps.enjin.com

Tak doufám, že vám tyto základní informace pomohli v rozhodování, a pokud vás něco zajímá blíže, ptejte se v diskuzi! :)

Zvolsistranu.cz - obálkový souboj českých magazínů
27.01.2012 18:53 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

Tuzemské herní časopisy SCORE a LEVEL proti sobě momentálně vedou pomyslnou obálkovou válku. Oba magazíny mají v aktuálních číslech recenze na MMO titul Star Wars: The Old Republic, přičemž v obou případech se hra dostala na titulní strany. Společně s EA Czech (distributor hry) tak spustili speciální akci, ve které fanoušci hlasují o hezčí zpracování obálky. Ještě před spuštěním souboje se oba šéfredaktoři utkali v duelu "kámen-nůžky-papír", aby se určilo, kdo bude zastupovat jakou stranu. Temnou stranu nakonec zastupuje SCORE a tu světlou naopak LEVEL. Vítězný časopis pak ve svém příštím čísle zcela exkluzivně nabídne plakát na motivy hry, jenž by neměl chybět na zdi každého fanouška. Tak co, která obálka se vám líbí více? Hlasovat můžete na Zvolsistranu.cz.

Aktuální stav SWGC guild
22.01.2012 12:21 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

Před nedávnem jsme avizovali, že rozjíždíme naše dvě SWGC guildy ve Star Wars: The Old Republic, přičemž tu republiková bude na serveru The Red Eclipse a imperiální na Kai'kan. Zatímco republikové zastoupení s názvem SWGC Squad pěkně expanzuje (v současné době 12 členů), o tu imperiální nebyl vůbec zájem. Rozhodli jsme se tedy ke změně a za Impérium se můžete k nám přidat na serveru Lord Calypho, kde by se mělo pohybovat přece jen více CZ/SK hráčů. Guilda ponese název SWGC Czech Corps a posílat přihlášky můžete na email guilda(a)swgc.cz - hledáme neustále nové členy na obou stranách!

Star Wars: The Old Republic speciál na Frag.cz
20.01.2012 17:12 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Na serveru Frag.cz se před časem objevil speciál o Star Wars: The Old Republic a jelikož je to dlouhé a fajn povídání, tak byste ho rozhodně neměli minout (thx Dan Viktorin). Pořadem provází známý herní novinář Mikoláš Tuček (alias Tukan) a jeho hostem je specialista na MMO Viktor Bocan z časopisu SCORE. Na video se můžete podívat zde.

Co nás čeká ve světě Star Wars: The Old Republic?
19.01.2012 21:13 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Star Wars: The Old Republic jakožto MMO vyžaduje neustálou pěči a autoři vytrvale připravují nový obsah do hry. V přiloženém videu už můžete letmo vidět, co všechno nás čeká. Kromě čerstvě vydaného patche 1.1, který také přinesl přídavek Rage of the Raghkouls, se můžete těšit například na nové Warzóny, jež by měly přinést čerstvý vítr do PvP bojů (včetně přidání hodnocení hráčů). Dále pak autoři slibují vlastní úpravu uživatelského prostředí, podporu guild, rozšíření Legacy systému a hlavně jsou připraveni naslouchat komunitě, aby mohli vylepšit hru především díky jejich připomínkám.

Přidejte se do republikové guildy s názvem SWGC Squad!
15.01.2012 23:04 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Naše čerstvě založená republiková guilda SWGC Squad nabírá první členy! Pokud máte zájem se k nám připojit, není nic jednodušího, než napsat e-mail na guilda(a)swgc.cz, do kterého nezapomeňte napsat váš nick, abychom vám mohli zaslat pozvánku. Jen připomínáme, že hrajeme na PvE serveru Red Eclipse za Republiku a na serveru Kai'kan za Impérium. Pro jistotu ještě zopakujeme info o naší guildě z nedávné novinky:

"Guildy budou menší velikosti a hlavně v ní půjde o jedno - užívat si hru. Nebudeme po vás chtít, abyste hráli v nějaký určený čas, všechno bude zcela volné a SWGC guildy budou sloužit k tomu, abyste zdolávali těžké questy, Warzones či Flashpointy v sehraném týmu, v němž se budou pohybovat CZ/SK hráči. Prostě žádná přísná pravidla"


První obsahový update SWTOR - Rise of the Rakghouls
13.01.2012 15:27 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Na mailu nám přistála tisková zprava od Electronic Arts s informacemi o prvním obsahovém přídavku pro Star Wars: The Old Republic. Kromě toho se můžete podívat i na doprovázející trailer.

Již měsíc po startu MMO Star Wars: The Old Republic je připraven na vydání první obsahový update s podtitulem Rise of the Rakghouls, který vyjde v úterý 17. ledna a přinese nový obsah pro skupiny hráčů na vyšších úrovních, doplňující herní prvky, další vyvážení herních mechanismů a opravy chyb.

Studio BioWare bude pro předplatitele i nadále v průběhu roku pravidelně vydávat obsahové updaty. Ten příští je plánován na březen 2012 a přinese nové flashpointy, operace, válečné zóny a herní systémy. Kromě výše uvedeného nabídne obsahový update Rise of the Rakghouls rovněž řadu změn ovlivňujících celou hru, mj. omezení válečných PvP zón na 50. úroveň, podporu anti-aliasingu a změny v PvP na Ilumu.

  • Ve flashpointu Kaon Under Siegese skupiny až čtyř hráčů za Republiku nebo Impérium musí vydat na planetu Kaon s úkolem potlačit vzpouru Rakghoulů a zajistit si loajalitu hegemonie Tion. Tento flashpoint je k dispozici jen pro postavy 50. úrovně a je dostupný v módech Normal a Heroic.
  • Operace Karagga’s Palaceje pokračováním druhé úvodní operace hry. Týmy 8 nebo 16 hráčů se v ní utkají s Karaggou a huttským kartelem poté, co Huttové ukončili dlouhé období neutrality a porušili všechny dohody s Republikou i Impériem. Z obav z hrozby dalších stran bojujících o kontrolu nad galaxií vyšlou obě frakce týmy svých nejschopnějších bojovníků, aby se utkali s Karaggou a zjistili jeho úmysly. Tuto operaci půjde absolvovat v módech Normal, Heroic a Nightmare.