Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


Star Wars: The Old Republic trailer + změna data vydání
16.10.2011 20:09 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

Nelekejte se. S tou změnou vydání to zase tak žhavé není. Autorům se evidentně nezdálo možná trochu zbytečný rozestup ve vydaní mezi US a Evropou, a tak se rozhodli sjednotit spuštění hry na 20. prosince 2011. Aspoň budou mít v BioWare o něco klidnější Vánoce.

Druhá část novinky se točí okolo nového gameplay traileru, ze kterého doslova číší atmosféra války mezi Republikou a Impériem. Star Wars: The Old Republic se nezadržitelně blíží a objednat si můžete jak pre-order kód zaručující předčasný vstup do hry, tak standardní edici hry.

Star Wars: The Old Republic vyjde 20. prosince a známe cenu měsíčních poplatků!
24.09.2011 13:40 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [25]

Tak už to konečně víme! Star Wars: The Old Republic vyjde 20. prosince v Severní Americe a 22. prosince v Evropě. Potvrdili to zakladatelé BioWare Greg Zeschuk a Ray Muzika, kteří toto prohlášení učinili na Eurogamer Expo v Londýně. Dále byly zveřejněny ceny za měsíční poplatky:

  • předplatné na 1 měsíc: 14.99 dolarů (8.99 liber/12.99 euro)
  • předplatné na 3 měsíce: 13.99 dolarů za měsíc (jednorázový poplatek $41.97/£25.17/€35.97)
  • předplatné na 6 měsíců: 12.99 dolarů za měsíc (jednorázový poplatek $77.94/£46.14/€65.94)

Tak co na to říkáte? Star Wars: The Old Republic si můžete předobjednat za 1099,- s tím, že první měsíc hraní budete mít zdarma. Pořídit si můžete také pre-order kód za 149,-, díky kterému se do hry dostanete o nějaký čas dříve.

Vývoj Smugglera ve Star Wars: The Old Republic
11.09.2011 16:24 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [6]

Všichni, kteří nemají zájem se ve Star Wars: The Old Republic ohánět mečem, by měli zbystřit. Nové video ukazující schopnosti povolání Smuggler v akci jasně dokazuje, že pro tohoto "Hana Sola" ze Staré republiky nebude problémem ani samotný sithský lord. Stačí jedna rána z blasteru a je konec. Ostatně posuïte sami.

Parťáci ve Star Wars: The Old Republic
04.09.2011 20:58 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

A tentokrát něco, co nám zase zalepí mezeru v naší databázi o Star Wars: The Old Republic. Připravili jsme pro vás sekci "Parťáci", která vám představí všechny charaktery, které se mohou objevit ve vašem týmu. Každý z nich je navíc označenou provizorní nálepkou "Parťák".

Fluke si navíc dal tu práci a ke každému z nich připsal (jak už u nás bývá zvykem) odstaveček s rozšířujícími informacemi, takže je možné, že se třeba dozvíte něco zajímavého, co jste doposud nevěděli. Spíše to ale berte jako takové perličky než jako naprosto zdrcující informace. A teï už pěkně šup do sekce "Parťácí", kde už na vás čeká 8 speciálních postav.

Videosestřih z GamesComu 2011
04.09.2011 12:16 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Na oficiálních stránkách se tradičně objevilo video ukazující atmosféru a náladu z uplynulé výstavy. Tentokrát se podíváme na GamesCom 2011, kde uvidíte davy křících lidí, kteří byli ochotni stát několikahodinové fronty. Ostatně posuïte sami.

Začínají Beta Test Weekends ve Star Wars: The Old Republic!
02.09.2011 17:46 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Je to už nějaký ten pátek, co jsme vám informovali o tom, že BioWare plánují v září spustit tzv. Beta Test Weekends (betatestové víkendy) ve Star Wars: The Old Republic. Podle všeho by tak mělo nastat dnes, 2. září, tudíž si kontrolujte e-mail a doufejte, že přijde pozvánka právě vám. Pokud snad nemáte ještě zažádaný vstup do bety, pak tak rychle učiňte na oficiálních stránkách. A nezapomeňte se pak s námi podělit o to, zda vás vybrali či ne!

Ray Muzyka se rozpovídal o Star Wars: The Old Republic
01.09.2011 10:09 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

Chlapci z herního serveru Games.cz měli možnost si na GamesComu 2011 pohovořit s Ray Muzykou, který jim nadšeně řekl vše, co si myslí o Star Wars: The Old Republic. Kdybyste náhodou nevěděli, kdo tento týpek s hudebním jménem je, pak vězte, že společně s Greg Zeschukem, jehož si můžete pamatovat z našeho videointerview, založili v roce 1995 herní studio BioWare. Celé video najdete na Games.cz a je samozřejmě vybaveno českými titulky.

2 nová videa ze Star Wars: The Old Republic
26.08.2011 21:57 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Nové ukázky na The Old Republic se ještě letmo vrací ke GamesComu, který minulý týden proběhl v Kolíně nad Rýnem. V té první se podíváme na operaci s názvem Eternity Vault. 10 minut dlouhé video ukazuje průchod celou operací a uvidíte tak, jak tyto věci fungují v praxi.

Druhá ukázka už je sice týden stará, přesto vám ji dlužíme. Huttball je nová PvP Warzone, ve které se hráčí proti sobě utkají ve speciálních arénách na planetě Nar Shaddaa. Všechna klání mají bavit jak diváky, tak přihlížejícího Hutta Giradda. Ještě dodejme, že při těchto soubojích se nebere v potaz, na čí straně stojíte. Týmy mohou být pomíchané.

GamesCom 2011: Videorozhovor se Slavomírem Benkem z EA Czech
23.08.2011 19:33 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [5]

Slibovaný rozhovor se Slavomírem Benkem z EA Czech je tady. Mj. se v něm dozvíte, zda se u nás bude chystat nějaká The Old Republic párty či proč hra vlastně není v češtině. Snad se vám náš kratičký seriál videí z GamesComu líbil. Velké poděkování míří také do re-play.cz, bez kterých by tyto rozhovory ani nevznikly.

GamesCom 2011: Videorozhovor s Greg Zeschukem v češtině
21.08.2011 22:47 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [7]

Co se stane, když za vámi přijde PR manažer z EA a řekne vám: "Hele, Petře, domluvím ti rozhovor s Greg Zeschukem, chceš? Pro fanstránku bomba!" načež na okamžik zmizí a po chvilce vrátí s oznámením, že za 5 minut jdete na věc. No samozřejmě se rozklepete jako ratlík a máte strach z průšvihu. Takovou obrovskou příležitost jsem si ale nemohl nechat ujít a nakonec jsem do toho šel. Bohužel jsem si nestihnul připravit nějaké zajímavé otázky, takže interview nejde nijak do hloubky a vznikl z toho spíše takový improvizovaný rozhovor. Avšak myslím si, že i tak v něm plno lidí najde mnoho nových a zajímavých informací. Rozhovor je samozřejmě v češtině, tak si jej užijte! Poděkovat za něj samozřejmě musíme EA Czech týmu a také Alžbětě Trojanové z Re-Play.

Omluvte prosím občasné záseky, nervozita byla na místě. Již brzy vás nicméně čeká další videointerview, tentokrát se Slavomírem Benkem z EA.