Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic  Star Wars: The Old Republic je ambiciózní online RPG hra (MMORPG), která vznikla místo třetího pokračování oblíbené série Knights of the Old Republic. Je pokračováním prvních dvou dílů, ale zároveň online hrou, u kterých je zatím typická absence vlivu hráče na příběh hry, a právě The Old Republic tuto skutečnost změnila. Bioware dalo najevo, že „tOR" bude KotOR 3, 4, 5, 6, a mnohem více. Příběh se odehrává tři sta let po událostech prvních dvou dílů, kdy nastane křehký mír mezi opravdovým sithským Impériem, které se vynořilo z hlubin vesmíru, a Republikou, která viní Jedie, že nezabránili Sithům v takovém pokroku. Konflikt nevyřeší pouze Síla, poněvadž Sithové z neznámých důvodů navrhli mír a Jediové se stáhli na rodnou planetu. Hráč se tak ujme povolání na straně Impéria, nebo Republiky, které se spoléhá na Sílu nebo běžné schopnosti.

 The Old Republic je online pokračování ze světa KotORu a náhrada za ukončené MMORPG Star Wars Galaxies. tOR zprvu vyvolalo nejistotu kvůli nedostatku zkušeností vývojářů, zda se poučili z chyb minulých her a ze slibovaných revolučních změn. Bioware jsou jedni z mála, kdo mohl tuto nejistotu zlomit a uspět. I přes bezchybný start se to povedlo až po roce ostrého provozu, přidáním nového End Game obsahu a Free 2 Play modelu. Zprvu velmi komiksové výtvarné pojetí je dnes plně odpovídající grafickému stylu Star Wars a KotORu díky licencovanému „Hero" enginu. Ten byl vytvořen speciálně pro online hry. „tOR" byl ve vývoji přes čtyři roky a plánované vydání se zpozdilo o půl roku.

 

VÝVOJ: BioWare Corp.
ŽÁNR: Placené MMORPG s možností Free2Play
DATUM VYDÁNÍ:         Prosinec 2011
PLATFORMY: Microsoft Windows
NÁROKY: nVidia 8800GTS, AMD HD3850, Core2Duo, 4GB RAM
INSTALACE: 20GB +

 


E3 2011: Další gameplay záběry z The Old Republic
09.06.2011 22:44 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [5]

Představování nových záběrů ze Star Wars: The Old Republic na letošní E3 pokračuje. Tentokrát tu máme přes 11 minut dlouhé video, ve kterém se vývojáři zaměřili na řádění Sith Sorcerera na písečné planetě Tatooine. Pokud sledujete E3 pečlivě, pak jistě víte, že tuto část jsme již mohli vidět, akorát byl ukázan v akci Bounty Hunter se svým NPC společníkem Blizzem. Přiložené video se soustředí na Sith Sorcerera a chcete-li vidět gameplay za Bounty Huntera, pak navštivte stránky EA, kde najdete záznam celé prezentace.

E3 2011: The Old Republic - Operace: Eternity Vault
09.06.2011 00:53 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

Výstava E3 nám odhalila další gameplay trailer zaměřený na Eternity Vault, o kterém jsme už mluvili v jedné z předchozích novinek. Eterenity Vault je součástí tzv. "Operations" (operace), jež budou v The Old Republic zastávat funcki raidů. Ty si budou moct zahrát pouze hráči na nejvyšším levelu. Autoři na jedné prezentaci potvrdili, že hráčův vývoj se zastaví na 50 úrovni.

V Eternity Vault se točí příběh okolo tajemného vězení na planetě Belsavis, v němž je umístěn velmi starý vězeň s neuvěřitelně silnými schopnostmi, jež by způsobily problém jak Republice, tak Impériu. Proto nezbývá nic jiného než povolat ty nejlepší z nejlepších, jejichž úkolem bude vyčistit věznici a zabránit tak hrozbě.

Anketa: Jaký filmeček k The Old Republic se vám nejvíce líbí?
08.06.2011 20:03 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [9]

Tak to máme za sebou. BioWare nám na E3 ukázali zřejmě poslední filmeček k The Old Republic a my jsme se rozhodli, že konečně obměníme naší anketu a nahodíme pro vás novou otázku. Ta zní: "Jaký filmeček k The Old Republic se vám nejvíce líbí?"

Odpovídat můžete jako vždy v levém sloupci stránek, kde je anketa umístěna. Jestli jste z nepochopitelných důvodů tyto trailery ještě neviděli, pak klikněte na příslušné obrázky níže, jež vás potom odkážou na vámi zvolené trailery. Výsledky předešlé ankety najdete na zde.

      

A jak hodnotíme my?

C.I.S.I.: Já osobně mám asi nejradši Deceived. Není možná po grafické stránce tak kvalitní jako pozdější kousky, ale to nadšení a radost, když jsem ten trailer viděl poprvé, na to nikdy nezapomenu. Bylo to něco nového, co v oblasti Star Wars her nemělo obdoby. A hlavně jsem konečně viděl, jak to vypadá, když se proti sobě střetnou desítky Jediů a Sithů zároveň.

Fluke: Musel jsem zvolit Hope, protože chtě nechtě je Trooper mé velmi oblíbené povolání, a stejně jako pro C.I.S.I.ho bylo dechberoucí vidět bitvu mnoha Jediů, pro mě bylo dechberoucí vidět vojenskou akci společně s úspěšným nakopáním zadku Darthu Malgusovi :) Doufám, že Bioware budou mít ještě nějaké filmečky v záloze ,a už teï mě mrzí, že takhle nevypadal třeba Clone wars seriál.

P.S. abych nezapomněl připomenout, všechny filmečky se odehrávají pár dekád před hrou samotnou. Takové mezidobí tvoří komiks s Jedi Satelle Shan, který se odehrává po těchto událostech, a Satelle je v něm mladá Padawanka. Ve hře samotné to už bude dospělá žena s titulem Grand Master Jedi:)

E3 2011: Return trailer z The Old Republic!
06.06.2011 22:02 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [11]

Vychutnejte si nový trailer ze Star Wars: The Old Republic, který bude zároveň i intrem pro hru. Kvůli tomu, abyste si trailer co nejvíce užili, nebudeme zde o něm nic psát. Užijte si to!

E3 2011: Začala konference EA
06.06.2011 21:44 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [3]

Ve 21:30 odstartovala E3 konference od EA, na které mj. uvidíme i Star Wars: The Old Republic. Prezentaci už má za sebou Mass Effect 3 a momentálně můžeme vidět ukázku z nového Need for Speed.

21:48: Na scénu přichází Star Wars The Old Republic!

21:50: Nový trailer na scéně!

21:53: Tak jsme mohli vidět novou ukázku na SWTOR, která se sice skládala ze scén prvních dvou trailerů, ale mohli jsme vidět i nové části. Každopádně nový plnohodnotný CGI trailer to pravděpodobně nebyl. Video můžete vidět zde.

Konferenci sledujte zde

E3 2011: Gameplay trailer na The Old Republic
04.06.2011 14:11 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

V novém videu z The Old Republic se vám letmo představí všechny doposud představené prvky, které by měly táhnout celou hru a ukázat vám, že TOR prostě nebude jen obyčejné MMORPG. Øeč je o filmovém vyprávění příběhu, dechberoucích soubojích, spolčování charakterů, dále pak o osobních vesmírných lodích, bitvách ve vesmíru, vozidlech, Flashpointech či o galaxii plné světů.

E3 2011: S čím se vytasí The Old Republic?
04.06.2011 13:40 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [0]

O nadcházející výstavě E3 v Los Angeles už jistě víte z našich předchozích novinek. Čeká na nás spoustu nových informací a sami jsme už polemizovali nad tím, zda se dočkáme nového epického traileru na Star Wars: The Old Republic. A odpověï zní: ANO! Programová linie o The Old Republic ale tímto trailerem rozhodně neskončí. Na co všechno se můžete dále těšit?

Nový CGI trailer
Začalo to zničením Coruscantu, pokračovalo to lesním bojem na Alderaanu a skončí to neznámo kde (šušká se o Korribanu). Bombastické trailery z The Old Republic nás vždy dostaly do kolen a ještě týden jsme si utírali sliny na bradě. Nyní nás čeká evidentně poslední milník z historie The Old Republic a opět se v traileru posuneme časem o něco zpátky (soudě dle vzhledu Darth Malguse, jehož obličej vypadá neponičeně).

Belsavis, Alderaan a Tatooine
V gameplay pasážích zavítáme na planety Belsavis, Alderaan či Tatooine. Na té první se  již několik tisíc let ukrývá neznámá a nebezpečné tajemství pro obě znepřátelené strany (Republika a Impérium). Skupina elitních bojovníků bude muset čelit a zabránit této hrozbě před únikem a masivní destrukcí. Díky této události se poprvé seznámíme s "Eternity Vault". Co to znamená, zatím nevíme.

Princezna Leia nás ve filmech vždy utvrzovala o tom, že Alderaan je mírumilovná planeta, na které nenajdete žádné zbraně. Za dob Staré republiky se na této nádherné planětě žilo jinak a dokonce se na nich odehrálo i několik klíčových bitev. A právě zde uvidíme v akci tzv. "Warzone", kde budeme bránit generála před vlnami nepřátel do posledního dechu. Na oblíbené písečné planetě Tatooine naopak dojde k bojům s písečnými lidmi, kteří si opět nedají pokoj a svými mohutnými výkřiky se nás budou snažit zahnat do nejbližší kantýny. A to není vše, údajně se dočkáme i zajímavého odhalení, jež nemá v historii této planety se dvěma slunci obdoby.


Live přenosy
O všech zajímavých informacích vás budeme samozřejmě průběžně informovat, ovšem pokud chcete vše sledovat živě, můžete využít jednu ze stránek níže, které během E3 nabídne živé vysílání všech důležitých akcí. Všechna ta paráda tedy začne 21:30 našeho čau na těchto webech:

Nevíme jak vy, ale my už se strašně těšíme a pevně věříme, že tohle už bude poslední E3 výstava, ze které budeme o The Old Republic takhle informovat. Tímto samozřejmě nemyslíme, že by nás TOR nudil, jen doufáme, že už konečně do té doby vyjde a příští rok budeme přinášet info o nějakém DLC či plnohodnotném datadisku. Nicméně nezapomňte sledovat náš web, Facebook či Twitter. Informační nálož se nezadžitelně blíží.


Trooper z The Old Republic v novém videu
28.05.2011 12:23 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [4]

Pokud se stále nemůžte rozhodnout, za jaké povolání budete ve Star Wars: The Old Republic hrát, pak mrkněte na nové video zaměřené na povolání Trooper. Uvidíte v něm, že tato třída se rozhodně s ničím nemazlí a jedno z jeho zaměření (Commando) zase preferuje heslo "čím větší, tím lepší". Ostatně posuïte sami a v komentářích se s námi podělte o vaše názory na toto povolání.

Blíží se E3, bude nový trailer na The Old Republic?
26.05.2011 08:05 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [5]

Oblíbená herní výstava Electronic Entertainment Expo (E3) je za rohem (koná se 7.-9. června v Los Angeles), což znamená, že nejen fandové Star Wars, ale i hráči her obecně by měli zbystřit. Tato každoroční akce se těší velké oblibě a mnoho vývojářů / vydavatelů zde většinou ohlásí nové produkty, eventuálně nářezově zpropaguje již oznámené věci. Zatímco loni mělo Star Wars hned několik zastoupení (The Force Unleshed II, LEGO: Star Wars III, The Old Republic...), letos to tak žhavě nevypadá a spokojit se budeme muset asi jen s The Old Republic (šušká se ještě o hře na Kinect).

Nicméně i tak se můžeme těšit na pořádnou nálož informací a co je možná nejzajímavější - na nový CGI trailer. Na loňské i předloňské E3 jsme se vždy epických trailerů dočkali a pevně doufáme, že i letos nám spadne brada na stůl. Proto se vás ptáme: těšíte se na případný nový trailer? Pokud ano, kde a jak se podle vás bude odehrávat? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích. Náš tip je, že nám autoři ukážou vesmírné bitvy.

Jen pro připomenutí přikládáme minulé trailery Deceived a Hope, které se prostě nikdy neokoukají.

Vývoj The Old Republic nečekaně zrušen
01.04.2011 08:55 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [25]

Každý pátek se na oficiálních stránkách hry The Old Republic objevuje pravidelný update, který odhalí nějakou tu informaci o hře. Dnes ale nastal bohužel tragický den. The Old Republic bylo dle tiskové zprávy od Bioware zrušeno. Vývoj prý nešel tak, jak by si tvůrci sami představovali a rozhodli se, že ukončí spolupráci s LucasArts (údajně špatné vztahy) a budou se věnovat svým značkám (Mass Effect, Dragon Age). Zůstává tak otazkou, jestli se LucasArts rozhodne dokončit hru samostatně anebo si rychle najme nějaké další studio na dokončení hry. Další podrobnosti vám přineseme později.

UPDATE: Jak si již někteří z vás upozornili, tato novinka není pravdivá a jedná se pouze o aprílový žertík, který si každoročně neodpustíme. Pokud už jste tedy napsali naštvané emaily do BioWare / LucasArts, pak prosím neříkejte, že tuto informaci máte od nás. Za vyhozené počítače a notebooky z oken z důvodu zlosti a naštvání vám také nevrátíme peníze.

Vaše milá SWGC redakce