Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Vývojářské deníčky

Finding Balance in the Force (Hledání rovnováhy v Síle) - 6.3.2010

Můj nejoblíbenější Star Wars film bylo vždy Impérium vrací úder. Ale zatímco bitva o Hoth mě držela přilepenou k obrazovce kvůli té chvíli, kdy se AT-AT objeví zpoza sněhu, tak charakteristické momenty filmu se odehrávají na Dagobahu, když se Luke prodírá tréninkem mistra Yody.

Do té doby byla Síla pouze slovo, které Obi-Wan Kenobi a Darth Vader používali pro pojmenování moci, jejíž dny slávy byly dávno za námi. Avšak na Dagobahu jsme s Lukem viděli Sílu z jiného úhlu pohledu, nebyla nějakým jednoduchým trikem, který donutil dívat se Stormtroopery jiným směrem, byla něčím větším. Síla je živoucí energie spojující galaxii jako celek. Je to něco, co může v rukou mistra vynést ztracený X-Wing ze dna bažiny. A po jeskyni, kde Luke čelil svému největšímu strachu, jsme porozuměli nejvíce důležité lekci pro Jediho, že nemůžeš vyřešit každý problém jedním sekem svého světelného meče.

Jedi Consular zná tuto lekci lépe, než kdokoliv jiný. Vytrénován v umění Síly a poháněn zvědavostí a získáváním vědomostí, vidí skrze Sílu, že všechny věci jsou nějakým způsobem propojené.

 

 

Za Jedi Consulara začíná vaše cesta mezi ruinami a lesy planety Tython, jež jsou i po mnoha staletích plné nebezpečných zákoutí a tajemství. Avšak záležitosti Øádu Jedi se nikdy neomezují na jeden svět. Můžete se přistihnout, že pomalu zkoumáte antické rozvaliny a hledáte důkazy o ztracených kulturách, objevujete a tříbíte zapomenuté techniky Síly, plánujete útok na nepřátelskou základu s republikovou amádou čekající na vaše jedinečné postřehy, nebo dokonce prezentujete váš řád neznámé mimozemské rase, jejíž první otázkou je: „Co je to Jedi?"

A jak vaše vědomosti a zkušenosti narůstají, tak roste i vaše reputace. Rada Jedi vám svěří své nejvíce nebezpečné a delikátní úkoly. Mezi Sithy se objeví šeptandy v nejvyšších sférách o novém mocném nepříteli. A možná dokonce dostanete šanci učit novou generaci Jediů, stejně jako váš mistr učil vás.

Ale Jedi Consular stále kráčí po tenké linii, více než kterýkoli jiný Jedi. Síla má dvě strany a k jejímu opravdovému ovládnutí je třeba porozumět jak temnotě, tak světlu. A Consularova přirozená zvědavost ho (nebo jí) často může zavést do problémů. Pohybovat se na rovnováze světlé a temné strany síly může poskytnout Consularovi neuvěřitelnou moc... ale právě tehdy se začínají zrádné myšlenky vkrádat na mysl. Nestrachuj se o propadnutí temné straně. Jsi natolik chytrý a mocný, že dokážeš odolat malichernému vábení. A stejně když objevíš nějaké antické tajemství, které tě může učinit silnějším... jistě se svým nadřazeným intelektem a porozuměním Síle víš co je nejlepší?

 

 

Při vytváření příběhu pro Jedi Consulara byly témata, na která jsme se chtěli zaměřit, moc a moudrost, jak Jediové čelí temné straně, a jak pracují směrem k ideálům Republiky. Avšak klíčové prvky Consularova příběhu jsou záhady, používání inteligence a odvahy ke hledání pravdy. Chtěli jsme zachytit cestu Obi-Wana Kenobiho - někoho kdo začíná s neobvyklým náhledem a talentem, ale stále do těchto schopností dorůstá, učí se o galaxii, a vybírá si, jakou cestou se v životě vydá.

U psaní Jedi Consulara pro mě byla výzva a zábava udržování pocitu rovnováhy mezi inteligencí a arogancí, mezi tím co je správné a co může vyhrát válku s Impériem. Consular musí občas přijmout šedší cestu, méně dokonalou volbu. Musí dělat rozhodnutí, které Republika nemůže, aby ji mohl zachránit.

Ponoříte se do největších mystérií Síly, abyste ovládli schopnosti, o kterých kdy snilo jen pár Jediů? Možná vás požene hlad po objevování minulosti, zkoumání nových obzorů a znovu získání dávno zapomenutých tradic řádu Jedi. Nebo se můžete dívat do budoucnosti, pohybovat se v blízké společnosti velvyslanců a hlav států, a bojovat po boku nejodvážnějších republikových generálů.

Na druhou stranu, možná budete hledat moc sami pro sebe, užívat svou moudrost k ovládnutí druhých po vaší vůli, a nemilosrdně ničit všechny hrozby vůči Republice... i když víte, jakou cenu za vítězství jednou zaplatíte.

Volba je tvá, Jedi Consulare.

Joanna Berry
Scénáristka

Překlad: Fluke


 The Story of The Sith Warrior - 19.11.2009

Zavzpomínejte na dobu, kdy jste poprvé zhlédli Star Wars: Nová naděje – na chvíli kdy Darth Vader vstoupil na palubu obsazené republikové lodi, pozorující odehrávající se masakr, soustředěně hledající hlavní cíl své mise – Princeznu Leiu. Pokud jste byli jako já, tak Vám oči lezli z důlků a v duchu jste si říkali: „Tak tímhle borcem bych chtěl být.“

Možná to byla jen moje reakce, která o mě a odhaluje něco znepokojujícího. Možná je většina Star Wars komunity zamilovaná do Luka či Han Sola, ale něco mi říká, že takových jako já tu je více...a po celé ty roky, jako já, jste čekali na tu příležitost svého vnitřního Vadera vypustit. A teï jsem zde, abych Vám řekl, že náš čas konečně nadešel. Připravte se, přátelé, Star Wars: The Old Republic bude něco pro nás. Je čas zažehnout naše rudé světelné meče.

Sith Warrior (Válečník) je o dominanci a ovládání, a snahy o zničení svých nepřátel. On či ona vládne svým světelným mečem a s využítím zuřivosti a vzteku má každý úder devastující účinky. Warrior je obávaný,  je mistr boje na blízko, a může vás uškrtit aniž by se vás dotkl. Příběh Sith Warriora začnete jako učedník jednoho z nejmocnějších Sithů v Impériu. Ano, sloužíte mu tak jako Darth Vader sloužil Imperátorovi, ale ví, že jste v té nejlepší formě a sílíte každým krokem. Tak dlouho jak budou všechny mistrovi požadavky splněny, můžete si dělat, co uznáte za vhodné a co je Vám libo.

Nespoutaný a vypuštěný do galaxie, vedete válku proti Jediům a vytrvale lovíte a likvidujete jejich nejmocnější a nejdůležítější hráče. Můžete za sebou zanechat planety zničené temnotou, nebo najít méně bezohledné cesty k Vašim cílům, zatímco eliminujete nepřátele, získaváte nohsledy a upevňujete svou moc.

Nepřátele Sithů si rychle uvědomí, že jste opravdové nebezpečí a nemůžete být dále ignorováni. Ostatní Sithové, se kterými se setkáte a střetnete, Vás začnou uctívat a zároveň nenávidět stejně silně - ne-li víc – jako Vašeho mistra. A možná že i sám Imperátor si Vašich činů všimne.
Kam to vše povede? To je na Vás. Můžete svědomitě sloužit svému mistrovi, nebo můžete riskovat a plánovat, že jednoho dne ho zničíte a zmocníte se jeho moci (jako když Vader odhalil Lukovi jeho žádost, aby se k němu přidal). Nebo můžete mít dokonce tajné plány ke svému vysvobození, přijmout světlou stranu a destabilizovat Impérium zevnitř.

Pokud Vás tohle nadchlo, jste jako já a už Vám klasické hudební téma Darth Vadera hraje v hlavě každý den v týdnu, tak zvyšte hlasitost svých repráků na max a namiřte je z okna. Nevažte se Jediským kodexem. Příjměte temnotu která ve Vás dřímá. Pusťte uzdu svým emocím, shrábněte všechnu slávu a změňte galaxii podle své vůle.

Neil Pollner
Spisovatel/Scénarista

Překlad: D4rkSh4d0w 

Writing the Jedi Knight - 6.11.2009

Začněme tento blog představením, mé jméno je Drew Karpyshyn. Byl jsem vedoucím spisovatelem příběhu hry Knights of the Old Republic, autor několika románů ze světa Star Wars a nyní jsem tu, abych vám pověděl něco o povolání rytíře Jedi.

Kdokoli zná mé romány „Darth Bane: Cesta zkázy", „Darth Bane: Rule of Two" a nadcházející „Darth Bane: Dynasty of Evil" může být překvapen, že pracuji na povolání rytíře Jedi. Byl jsem, ale nadšen možností vykročit z temné strany, abych mohl přijmout výzvu vytvořit „dobráka" (nebo dobračku, samozřejmě).

A buïme upřímní, rytíř Jedi je „ta" typická postava tohoto vesmíru. Nic nereprezentuje Star Wars více, než postava s hnědou róbou ohánějící se mečem pulzující energie ve jménu spravedlivé destrukce.  Rytíř Jedi je klasický akční hrdina stylu „ujmi se vedení, znič zlo a zachraň dívku." Všichni přece známe Luka Skywalkera, avšak Luke nebyl jediný statečný šampión vládnoucí světelnému meči, který se dotočil, dosaltoval a dokotoulel až na velké plátno. Mladý Obi-wan Kenobi a Mace Windu dokázali, že můžeme nakopat někomu zadek a hláškovat zatímco stále bojujeme za udržení ideálu jediského Kódu.

Ou, jediský Kód, tady to začíná být zajímavé, že? Protože Jediové jsou více než jen nezastavitelní bojovníci Síly, jsou symboly, ztělesnění ideálu. Kód káže, že činy Jedie se musí řídit logikou a rozumem. Nejsou žádné emoce, je jen mír.

Pěkná teorie, nicméně v praxi to nikdy není tak jednoduché. Rytíři Jedi se snaží o mentální, fyzickou a duchovní dokonalost, ale stále jsou to jen lidé (Dobrá, nejen lidé, ale víte co tím myslím). Nejsou neomylní a udržovat spravedlnost v nebezpečné galaxii někdy znamená zašpinit si ruce.

 Rozumějte, boj pro rytíře Jedi nikdy není problém. Akrobatické pohyby se světelným mečem, rozpoutání devastujících útoků Síly a kopaní nepřátel do „ksichtu" z otočky je jejich druhá přirozenost, ale co se stane, když se zapřísáhlý nepřítel vzdá a prosí o milost? Víte, že nechat ho naživu se vám vrátí, naneštěstí rozříznout neozbrojeného oponenta vejpůl docela porušuje vše za čím si Jediové stojí. Takže necháte ho žít nebo protentokrát upravíte pravidla ve jménu vyššího dobra?

Dejme tomu, že ho nezabijete, co když vám na výměnu za svou svobodu nabídne moc? Moc, kterou můžete využít pro dobré činy. Udělat galaxii lepším místem. Rada Jedi může nesouhlasit, ale oni nejsou venku v první linii bojující za své životy každý den, nebo ne?

Možná právě to Jediové potřebují. Někoho na hraně, někoho kdo má odvahu posunout hranice, někoho ochotného překročit meze a bojovat se Sithy na jejich vlastním písečku.

Jenže jakmile se pustíte na tuto cestou, tak se těžko vracíte zpět. Možná opravdoví hrdinové jsou ti, kteří se nenechají zlákat lehkou cestou z problému. Možná je Kód to, co dává Jediům jejich neochvějnou sílu, možná ctění těchto zásad za všech okolností je jediná cesta jak dosáhnout ultimátního vítězství nad temnou stranou.

Avšak cesta nekompromisního hrdinství je velkým soustem. Vezměte si celou filozofii „Jedi se musí vyhýbat emocionálním vazbám", láska, romance - Rada nařídila, že tyto pocity jim musí být odepřeny. Je snad špatné po zápalu boje hledat klid v objetí druhého? Je lepší žít život v samotě a izolaci nebo si přiznat vlastní city a skrývat své vztahy před těmi, kteří by nad nimi vyřkli nespravedlivé soudy?

To jsou otázky, kterým budete muset čelit v případě, že budete hrát za rytíře Jedi. Galaxie potřebuje zachránce, světlá strana potřebuje mistra, kdo z nich budete vy? Jste vzorem hodnot, zářivý příklad, který může Øád ukázat zbytku galaxie nebo jste renegát vzdorující jak Kódu, tak Øádu při čištění galaxie od Sithů?

 Jakoukoli cestu si zvolíte, buïte si jistí, že máte světelný meč po ruce, mám pocit, že ho budete potřebovat.

Drew Karpyshyn
Hlavní scénárista

Překlad: Fluke
Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.