Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
Vývojářský deník - Rytíř Jedi
06.11.2009 21:30 | Autor: Fluke

 Trochu jsem se trhl a přeložil vám nový vývojářský deník od Drew Karpyshyna, který není jen spisovatelem, ale i zkušeným scénáristou v Bioware.

Writing the Jedi Knight

Začněme tento blog představením, mé jméno je Drew Karpyshyn. Byl jsem vedoucím spisovatelem příběhu hry Knights of the Old Republic, autor několika románů ze světa Star Wars a nyní jsem tu, abych vám pověděl něco o povolání rytíře Jedi.

Kdokoli zná mé romány „Darth Bane: Cesta zkázy", „Darth Bane: Rule of Two" a nadcházející „Darth Bane: Dynasty of Evil" může být překvapen, že pracuji na povolání rytíře Jedi. Byl jsem, ale nadšen možností vykročit z temné strany, abych mohl přijmout výzvu vytvořit „dobráka" (nebo dobračku, samozřejmě).

A buïme upřímní, rytíř Jedi je „ta" typická postava tohoto vesmíru. Nic nereprezentuje Star Wars více, než postava s hnědou róbou ohánějící se mečem pulzující energie ve jménu spravedlivé destrukce.  Rytíř Jedi je klasický akční hrdina stylu „ujmi se vedení, znič zlo a zachraň dívku." Všichni přece známe Luka Skywalkera, avšak Luke nebyl jediný statečný šampión vládnoucí světelnému meči, který se dotočil, dosaltoval a dokotoulel až na velké plátno. Mladý Obi-wan Kenobi a Mace Windu dokázali, že můžeme nakopat někomu zadek a hláškovat zatímco stále bojujeme za udržení ideálu jediského Kódu.

Ou, jediský Kód, tady to začíná být zajímavé, že? Protože Jediové jsou více než jen nezastavitelní bojovníci Síly, jsou symboly, ztělesnění ideálu. Kód káže, že činy Jedie se musí řídit logikou a rozumem. Nejsou žádné emoce, je jen mír.

Pěkná teorie, nicméně v praxi to nikdy není tak jednoduché. Rytíři Jedi se snaží o mentální, fyzickou a duchovní dokonalost, ale stále jsou to jen lidé (Dobrá, nejen lidé, ale víte co tím myslím). Nejsou neomylní a udržovat spravedlnost v nebezpečné galaxii někdy znamená zašpinit si ruce.

 Rozumějte, boj pro rytíře Jedi nikdy není problém. Akrobatické pohyby se světelným mečem, rozpoutání devastujících útoků Síly a kopaní nepřátel do „ksichtu" z otočky je jejich druhá přirozenost, ale co se stane, když se zapřísáhlý nepřítel vzdá a prosí o milost? Víte, že nechat ho naživu se vám vrátí, naneštěstí rozříznout neozbrojeného oponenta vejpůl docela porušuje vše za čím si Jediové stojí. Takže necháte ho žít nebo protentokrát upravíte pravidla ve jménu vyššího dobra?

Dejme tomu, že ho nezabijete, co když vám na výměnu za svou svobodu nabídne moc? Moc, kterou můžete využít pro dobré činy. Udělat galaxii lepším místem. Rada Jedi může nesouhlasit, ale oni nejsou venku v první linii bojující za své životy každý den, nebo ne?

Možná právě to Jediové potřebují. Někoho na hraně, někoho kdo má odvahu posunout hranice, někoho ochotného překročit meze a bojovat se Sithy na jejich vlastním písečku.

Jenže jakmile se pustíte na tuto cestou, tak se těžko vracíte zpět. Možná opravdoví hrdinové jsou ti, kteří se nenechají zlákat lehkou cestou z problému. Možná je Kód to, co dává Jediům jejich neochvějnou sílu, možná ctění těchto zásad za všech okolností je jediná cesta jak dosáhnout ultimátního vítězství nad temnou stranou.

Avšak cesta nekompromisního hrdinství je velkým soustem. Vezměte si celou filozofii „Jedi se musí vyhýbat emocionálním vazbám", láska, romance - Rada nařídila, že tyto pocity jim musí být odepřeny. Je snad špatné po zápalu boje hledat klid v objetí druhého? Je lepší žít život v samotě a izolaci nebo si přiznat vlastní city a skrývat své vztahy před těmi, kteří by nad nimi vyřkli nespravedlivé soudy?

To jsou otázky, kterým budete muset čelit v případě, že budete hrát za rytíře Jedi. Galaxie potřebuje zachránce, světlá strana potřebuje mistra, kdo z nich budete vy? Jste vzorem hodnot, zářivý příklad, který může Øád ukázat zbytku galaxie nebo jste renegát vzdorující jak Kódu, tak Øádu při čištění galaxie od Sithů?

 Jakoukoli cestu si zvolíte, buïte si jistí, že máte světelný meč po ruce, mám pocit, že ho budete potřebovat.

Drew Karpyshyn

Hlavní scénárista

 

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 
   
10.

c.i.s - 16.01.2011 | 11:45

jabudu trooper

9.

Aiwcz - 10.11.2009 | 19:01

Je to krásné, číst tu tak o Jediích, ale stejně budu Sith XD

8.

Fluke - 10.11.2009 | 01:39

patrike neprozrazuj nový republikový povolání, nech nám něco na příští tejden

7.

patrike - 09.11.2009 | 22:31

Já budu matka Tereza

6.

Netron18 - 09.11.2009 | 17:49

Já budu dobrý imperial agent.

5.

Drom - 09.11.2009 | 15:47

no jasny, jasne rekli,, ze jedi se muze klidne chovat jak osith a opacne.. je to jen na rozhodnuti, tkaz presne vim, ze bude vsude behat plno jediu, ale vsichni se budou chovat jako sithi,m protoze hrat za praveho jediho je tak trochu nuda

4.

Fluke - 09.11.2009 | 15:34

Drew hlavně načetl tu myšlenku, že budeme moci ve hře být skoro jako Anakin Skywalker a balancovat na pomezí, buï se staneme Dark Jedii anebo Lukem Skywalkerem, který vztahy bere za normální věc

DarthTrien: Už jsem o tom uvažoval, že budu překládat i vývojárský deníky, holt jsem začal

3.

antarian - 09.11.2009 | 15:24

kdyz si to tak ctu tak myslim ze vim co by pro me byla jasna volba SITH

2.

DarthTrien - 07.11.2009 | 21:50

Obdivuju, že ti to stálo za překlad. Jinak samozřejmě dobrá práce

1.

Drom - 06.11.2009 | 21:54

vyborna prace, jinak jsem rad, ze se taky Drew ukazal aspon vime, ze na tom opravdu taky maka a neni to jen reklamni tah