Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Galaxies  Star Wars: Galaxies byla dlouholetým veteránem žánru MMORPG, vyprodukovaná v Americkém studiu Sony Online Entertainment sídlícím v Austinu (Texas). Hra byla převážně zaměřena na simulaci života ve světě Star Wars se vším, co k tomu patří. Časově zasazena do období mezi epizodu IV a V, takže jste se mohli setkat se všemi postavami staré trilogie. Velký důraz byl kladen na hráčskou kreativitu a různorodé komunitní aktivity. Proto jste mohli nalézt hráčská města, propracovanou tvorbu hráčských questů (úkolů), vesmírné souboje a cestování, výborný systém výroby a vylepšení herních předmětů či podporu role-play událostí. Samozřejmě nechybělo ani klasické plnění úkolů, bojové instance nebo souboje hráčských frakcí. SWG bylo celkově velmi svobodné MMORPG, ve kterém hráči tvořili svůj herní zážitek místo, aby jim byl pouze nabídnut, není divu, že mezi hardcore fandy se jednalo o nejlepší Star Wars hru.

 Po slibném začátku prošla Galaxies bouřlivým obdobím vývoje, které bylo lemováno spoustou chyb ze strany vývojářů, jež vyústily v dlouhodobý neúspěch (více zde). Již od roku 2006 byl ve vývoji nástupce na poli Star Wars online her – The Old Republic. Ironicky taktéž v Austinu, avšak u BioWare. Zaměření a celkové pojetí obou her je ale natolik rozdílné, že se v praxi jedná o naprosto rozdílné herní žánry. Na jedné straně máme Galaxies podporující kreativitu samotných hráčů a na druhé stojí The Old Republic se svým silným příběhem, který hráči umožní prožít heroický zážitek. Bitvu samozřejmě vyhrálo SWtOR a SWG zavřelo své brány koncem roku 2011, uzavírající tak jednu epickou kapitolu, kterou si už nikdo nezopakuje, pouze ti, co byli její součástí na ni mohou s radostí vzpomínat, anebo taky ne ;)

 

 

 VÝVOJ:  Sony Online Entertainment
 ŽÁNR:  MMORPG s měsíčními poplatky     
 DATUM VYDÁNÍ:  26. června 2003
 PLATFORMY:  Microsoft Windows
 NÁROKY:  DirectX 9.0c, Radeon X800 a novější, GeForce FX a novější
 INSTALACE:  7GB

 


Chapter 9 v SW Galaxies
03.04.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [11]

Po 2 měsicích se zase v MMORPG Star wars Galaxies dějí nové věci. V tomto uplynulém čase vývojáři opravovali a balancovali jednotlivé povolání a nyní vypustili zbrusu nový Chapter s pořadovým číslem 9. Jako vždy je se na co těšit. Vše se točí okolo poslední 5. instance města Aurillia a to skrytý Chrám Exara Kuna. Tato zatím neobtížnější instance ve hře se nachazí v malebné části planety Yavin 4 poblíž Chrámu, jenž slouží Rebelii jako útočiště odkud řídili útok na 1. Hvězdu smrti. Vstup do instance je vlastně ohromná vykopávka archeologů zmasakrovaných tajemnými Exarovými přívrženci. Na hráče zde čeká pořádná výzva, která je samozřejmě dobře ohodnocena zatím neznámými rewardy.

Dále se rozrůstá masivní kolektovací systém, který nyní obsahuje PvP kolekce, kolekci na Instant travel vehicle, či Order 66, kde se zabíjí Jediové. Inovací prošel také storyteller, který mimo mnoha nových předmětů usnadňuje vytváření samotného příběhu pomocí story blueprintu.

Novým dárkem pro tento Chapter se stal nádherný senzor jako dekorace do herních domku s funkcí umožňující zobrazit informace o PvP statických základnách po celé galaxii.

To a mnohem více teï nově v Star wars Galaxies!

Přidány obrázky z Exar Kun instance

 

Erax kun instance Exar Kun instance Exar Kun instance

 

Chapter 8 v SW Galaxies
16.01.2008 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [4]
Včera, okole 6 hodiny odpolední našeho času, udeřil do světa Star Wars Galaxies nový chapter s pořadovým číslem 8 a názvem The Nova Orion Crisis. Protentokrát se vývojáři zaměřili především na vesmír a vše s ním spjaté. Jedním z hlavních pilířů hry je, jak název napovídá, přidání vesmírné stanice Nova Orion s celým novým vesmírným systémem, Ord Mantell. Zde na hráče čeká serie questů rozdělena na 2 dějové linie, kde si každý může určit ke které straně tamějšího konfliktu se přidá.

Dále se rozšířil počet pozemních kolekcí a nově také kolekcí vesmírných v čele s jednou z nejrozsáhlejší s odměnou v podobě schématu na jednu ze 3 nových frakčních dělových lodí. Tyto ohromné třípatrové kolosy pojmou až 10 nezavislých střelců a dalších 10 hráčů jako pomocný personál. Interiér lodí je velmi prostorný a samozřejmě plně modifikovatelný, stejně jako hráčské domy. Nakonec jako poslední přidaná loï je starorepublikový Naboo N-1 Starfighter.

Pokračování neuniklo ani Aurillii. Hráči se nyní mohou vydat na novou heroickou instanci na palubu samotného Imperial Star Destroyeru, kde bojují protí pirátské posádce, která loï okupuje.

Posledním vztyčným bodem chapteru je vylepšená dekorace. Nyní mohou hráči plně využít svoji kreativitu, neboť bylo zpřístupněno otáčení předměty v dalších 2 rovinách. Otačení předmětu je nyní tedy možně uplně jakkoli.

To vše a mnoho dalšího nyní v Star wars Galaxies...
Life Day v Galaxies
13.12.2007 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]
Odpoledne 12.12. kolem 6 hodiny našeho času, ve městech Theed (Naboo) Coronet (Corellia) a Kachirho (Kashyyyk), započaly desetidenní oslavy Life Day. Jedná se o každoroční obdobu Vánoc v Star wars Galaxies. Jako každý rok si mohou hráči zpod velkého stromku sbírat dárky, jeden pro sebe a jeden, který mohou darovat. Letos se v nich ukrývají Kashyyycké vlajky, rostliny, přívěšky, obrazy a osvětlení do domečků. Dále mohou nakupovat Life day koláčky, horkou čokoládu, ohňostroje nebo tancovací zařízení, které roztancuje všechny hráče v okolí speciálními tanci pouze pro entertainery. Všemi třemi městy se rozléhá hudba od NPC hudebníku a neustéle zde vyrůstají nové rostliny a stromy.
Chapter 7 v SW Galaxies
05.11.2007 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [1]
Ve čtvrtek 1.11. byl vypuštěn Chapter 7 (nový publish) pro MMORPG Star Wars Galaxies. Novinku o tom podávám až nyní z prostého důvodu. Nechtěl jsem psát o neznámém, tak jsem nejdřív vše pořádně ozkoušel a teï Vám mohu nabídnout i svůj názor.

Co se týče hlavní náplně Chapteru, jde o 3 nové heroické instance a rozsáhlý systém kolekcí, dále proběhly běžné změny, jako posilování těch a oslabování jiných buffů apod. Odměnou spojenou s uvedením novinek byl tentokrát Comlink, umožňující začátek kolektovacího systému.

Samotný kolektovací systém (foto) Vám umožní sbírat spousty různých věcí či zabíjet NPC pro tituly. Odměny jsou jak v zkušenostech podle obtížnosti kolekce, tak samozřejmě v podobě všemožných obrazů, květin, nábytku, akvária, kontejnerů na zvětšení počtu věcí v domech, schopnosti Jedi Meditace atd. Od začátku kolektování (1.11.) také běží zapisování 1. hráčů, kteří získali nějakou kolekci. Mezi ně patří i několik čechů a slováků. :)

Pro mě osobně jsou nejzajímavější 3 nové heroické instance a je spojující město na Dathomiru, Aurellia. Zde získáte zadání potřebných předquestů pro vstup do instancí. Za úspěšně dokončené instance poté dostáváte po jednom tokenu, za které si můžete nakoupit unikátní obrazy nebo opravdu mocné šperky, či krystal se silným dvouhodinovým buffem. Dále se ve městě nacházejí NPC zadávající těžší kolekce.

První a nejspíš nejsnazší instancí je Tusken Invasion. Jedná se o vyčištění celého města Mos Espa napadeného Tuskeny, následná ochrana obyvatel a zabití Tusken kinga. (Včera jsme se dostali až k záchraně obyvatel, ale není to nic snadného, zatím nevím o lidech kteří by tuto instanci na Eclipse serveru pokořili.)

Druhá se jmenuje IG-88 Droid Factory (foto). Poměrně krátká instance, která ovšem bez dokonalé strategie a trochu štěstí, končí vždy neúspěšně. Zde na Vás na relativně malém prostoru nabíhají výbušní droidi poté Droideky, následované 2 obřími Battle droidy s plamenomety a nakonec samotné IG-88. (Již byla pokořena. Jeden hráč z naší gildy byl přítomen.)

Poslední a nejtěžší je zatím nepokořená Nightsisters instance (foto). Již samotný vchod je umístěn na dně jeskyně plné rancorů a Nightsisters čarodějnic, což není nic protitomu , co hráče čeká v malé jeskyni této instance. Po průchodu krátkého tunelu a mostíku se objevíte tváří tvář jedné nightsister čarodějnici a zmutovanému rancorovi. Podmínky jsou všem rychle jasné; nightsister nemůže umřít pokud je rancor naživu; rancor je čarodějnicí léčen, pokud je v jejím blízkém dosahu. (Byl jsem zde s grupou zatím 1x a dost neúspěšně). Z letmých informací od hráčů vím, že třetí boss vyhazuje jakési ohnivé kola a ty zatím všechny skupiny zahubily.

V instancích padají schémata na nové silné předměty jako Tusken king batoh nebo na jeho pušku, nový lightsaber ap.
SW Galaxies: COA - digital download
03.10.2007 00:00 | Autor: Dromedarr | Komentáře [0]

Před několika málo dny byla spuštěna možnost digitalního downloadu speciální edice Star Wars Galaxies a to Complete Online Adventures (COA). Tato edice obsahuje zakladní verzi hry (An Empire Divided), dále všechny 3 dosavadní datadisky (Jump to Lightspeed, Rage of the Wookiees a Trials of Obi-Wan) a spoustu dalšího obsahu v podobě videí, screenshotů, art konceptů, interview s tvůrci aj.


Nyní přistupme k samotnému rozdílu mezi digitalním downloadem COA a běžným nákupem DVD. Doposud se k této edici přidával pouze 1 in-game předmět a tím bylo vozidlo AT-RT. Nyní po stažení obdržíte navíc další předmět, Instant Travel Vehicle (ITV), v podobě J-Type 327 Nubian (loï královny Naboo z Epizody 1). Jedná se o velmi cenný a používaný předmět, jelikož možnost získat ITV byl pouze s již neprodejnou edicí SW Galaxies Starter Kit nebo při oslavách 3 let SW Galaxies před rokem a půl.


Cena downloadu je $ 19.99 plus poplatky. Důležité upozornění: Možnost stažení je momentálně pouze pro hráče z USA. I když toto tvrzení oficiálně platí, tak čeští hráči, kteří si tento produkt zakoupili, neměli nejmenší problém. O situaci budeme informovat. - Doplnění (čas 23:00): Služba se rozrostla o území Velké Británie, potažmo celé Evropy. Přidán snímek ITV.
Novinky ve Star Wars: Galaxies
12.09.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [1]

Star Wars Galaxies slaví s Chapter 6 u lidí velké úspěchy. To vše díky ztížení systému, přidání Beast Mastera (ochočovatele zvířat) a především dání hráčům možnosti dělat svoje vlastní eventy.

Co přijde dál? Nyní všichni s nadšením očekávají Chapter 7, který přinese zbrusu nové imperiální questy, odměny a především dobrodružné speciální mise pro ostřílené hráče. Dále se můžeme dočkat například systému, díky kterému si každý hráč bude moci vytvořit historii svého charakteru, například kde se narodil, jakých bitev se zúčastnil, proč se přidal k impériu atd...

Novinku připravil: Jorssk Kelas

Novinky ve Star Wars: Galaxies
23.05.2007 00:00 | Autor: Jorssk Kelas | Komentáře [3]

 Star Wars Galaxies bude zanedlouho oslavovat třicáté výročí vzniku Star Wars. A že to bude oslava pořádná. Hráči na ní dostanou speciální obraz a další dárky jako třeba brýle, nebo zvířátko. Další převratnou věcí je likvidace domků lidí, kteří již nehrají. Galaxie je pěkně zastavěná a je třeba udělat čistku, aby si měli kde stavět domky i noví lidé. Zajímavé na tom je, že se na bourání budou podílet samotní aktivní hráči a dostanou za to odměny.

Každou chvíli vyjde Chapter 6, což je update který přidá nové povolání - Beast Master, to umožní chovat, ochočovat, osedlávat a vytvářet jakákoliv zvířátka v galaxii. Od banthy po rancora či acklaye. Programátoři se činili dál, a tak obyvatele tohoto světa čeká zbrusu nová řada questů a nové rebelské úkoly v Rebel Theme parku.

Pro ty, co rádi vytváří eventy a různé akce, přibude systém umožňující vytvoření vlastní scény, bitvy a další dobrodružství....na závěr pak SWG projde celkovým ztížením NPC a dungeonů, aby je již hráči nemohli sólovat a více využívali skupin. Chapter 6 obsahuje plno nových věcí a dalo by se říci, že se jedná o velký a dobrý krok kupředu.

Star Wars Galaxies
18.03.2007 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]
Jorssk Kelas, admin webu http://www.starwarsgalaxies.cz/ a jeden z nejvetších českých hráčů hry Star Wars Galaxies pro nás sepsal souhrnný článek o tomto jediném MMORPG ze světa Hvězdných Válek. V článku najdete veskrze letmé informace a dá se prakticky nazvat takovou recenzí. Začít číst můžete zde.
Novinky ve Star Wars: Galaxies
05.03.2007 00:00 | Autor: Jorssk Kelas | Komentáře [0]

 Galaxie v této onlinovce netrpělivě očekává Chapter 5, který má přinést vylepšení jak pro povolání Entertainer (tanečník, hudebník, kadeřník) tak pro Trader (crafter). Entertaineři dostanou nové možnosti tance, nové hudební nástroje a také schopnost přivolat si tři holografické spoluhráče, kteří s nimi budou hrát nebo tančit a nebo si vytvoří svůj vlastní speciální buff. Tradeři naopak obdrží schopnost rozebírat různé nasbírané předměty a získávat z nich zajímavé věci včetně možnosti umistit je do oblečení a tím ho vylepšit.

Další novinka tohoto updatu je vrácení táborů do hry. Hráči si nyní budou moci vyrobit a postavit různé kempy v přírodě. A jaký bude jejich smysl? Umožní se tak například padlým hráčům klonovat se přímo v nich a nebudou se muset  vracet až z města. Nebo zde mohou hrát Entertaineři a dát ostatním různé bonusy a buffy do bitvy.

A teï k novinkám z české komunity. Nejstarší časká guilda Bohemian Mercenaries se spojila s největší imperiální guildou na serveru Imperial High Command. Důvodů bylo několik. Hlavně však neaktivnost a nespolehlivost některých lidí. S větším počtem budou mít nyní češi možnost účastnit se více akcí.

Novinku připravil: Jorssk Kelas

Novinky v Star Wars Galaxies
25.08.2006 00:00 | Autor: C.I.S.I. | Komentáře [2]

Přes prázdniny se toho ve Star Wars Galaxies celkem hodně změnilo. Největší bombou je asi začátek tzv. Expertise systému, který přidává povolání více m

ožností pro boj. Zatím je ve hře Expertise jen pro Bounty Huntery a Jedi. V každém patchi však přibude další povolání. A co to přesněji umožňuje? Máte speciální expertise body a stromy se schopnostmi. Za body, které vaše postava získává s postupem na větší level, si můžete odemykat nové schopnosti. Jedi má například možnost se rozhodnout zda body investuje do věcí, které jsou light side stromu – boj s mečem, léčení… nebo dark side, kde je škrcení, blesky… a nebo od každého něco. Bounty Hunter to má podobné. Zvolí si, zda chce být lepší v boji s karabinou či raději s puškou a nebo investuje body do obrany nebo speciálních útoků. Tento systém vytváří možnost odlišnosti v každém povolání a tím se dosáhne, aby ve hře nebyli například jediové se stejnými schopnostmi.

Další novinkou je už konečně vydaný Battle of Resstus. Obrovský PvP event, při němž hráči získávají medaile, které vyměňují u NPC za nové zbroje a zbraně. Boje probíhají na Rori ve městě Restuss, jenž je už ovšem vybombardované od náletů stíhaček (ze začátku bylo úplně v pohodě). Nedávno se také objevili na několika dalších planetách Speciálni Rebelské a Imperiální základny o které hráči bojují. Team, který nejdéle udrží základnu pod svou kontrolou získá zajímavé předměty, které přidávají různá vylepšení.

Nakonec oznamuji, že se na měsíc listopad chystá vydání kompletního balíku SWG. Bude obsahovat všechny dosud vyšlé datadisky, bonusové DVD, knihu s artworky a konečně možnost jezdit ve hře na AT-RT. Takže ti, co nemají SWG a rozhodují se o jeho koupi, budou mít v listopadu příležitost získat tuto speciální kompletní edici. Balík se objeví pod názvem „Star Wars Galaxies: The Complete Online Adventures“.

Více novinek na StarWarsGalaxies.cz