Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Voss

Záhadní uživatelé Síly, věčná válka

Voss je planeta s více otázkami než odpověïmi. Byla objevena náhodou, krátce po podepsání Coruscantské smlouvy, její náhorní plošiny, nenarušené vrcholky a zelenající se lesy byly z počátku považovány za obydlené pouze Gormaky. Technologicky nadaný národ extrémně nepřátelských domorodců, bez schopnosti cestovat vesmírem. Nicméně když dal o sobě vědět druhý, značně méně početný, národ na Vossu, byla galaxie stržena do nepokojů a válka se téměř znovu rozhořela.

Původně izolovaní na jednom vysokém vrcholu a převýšeni počtem svých nepřátel o milióny, užívají tito ne-gormačtí domorodci stejné jméno jako jejich svět, Vossové. Vězni ztracené války s neúprosným nepřítelem, který je vidí jako poškození řádu přírody, přežívají ve velké tísni už staletí gormackých útoků, a to díky disciplinovanému tréninku svých Komand, poloze a opevnění svého horského města a neomylnému vedení vosských Mystiků.

Vosští Mystikové jsou uživatelé Síly s neuvěřitelnou mocí. Na tom se shodují jak Sithové, tak Jediové. Ne však Vossové. Vossové neví nic o Síle a nejsou zvědaví na názory cizinců. Mystikové mají vize, které se nikdy nepletou. Vossové tyto vize následují a přežívají. Když Sithské Impérium plánovalo dobýt Voss, tak Republika začala usilovat o obranu planety, ale Mystikové předpověděli oba záměry a ve výsledku nepřátelská flotila zmizela. Impérium bylo poníženo, a tak obě velké mocnosti přišli na Voss získat přízeň Vossů mírovým způsobem.

 


 


 

Rozšířené info

Hlavní osada vosského národa je Voss-ka, opevněná horská osada, ve které se nachází Věž Proroctví, ve které sídlí unikátní řád proroků a léčitelů spojených se Sílou jménem Mystikové. Dále zde najdete ambasády jak Republikové, tak Imperiální vlády, které se snaží diplomaticky získat přízeň Vossů. O hustě zalesněných oblastech Vossu známých pod jménem Země přízraků (The Nightmare Lands) se povídá, že zde žije nakažená divoká zvěř, prohnilý Gormaci a Mystikové, kteří zešíleli. Gormaci samotní budují na Vossu doly k získávání surovin potřebných k výrobě techniky a žijí v táborech, které jsou někdy bráněny za pomoci ukradených technologií. Kromě toho je Voss posetý antickými ruinami, které skrývají nebezpečná tajemství.

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Voss, Vnější Okraj
LOAJÁLNOST: Nezávislý svět
STATUS: Neúspěšný pokus o dobytí Impériem, nyní obě strany zápasí o spojenectví s Vossy
TERÉN: Lesy, hory, náhorní plošiny
KLÍČOVÁ FAKTA: Jediské a sithské ruiny nasvědčují pradávnému setkání

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.