Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Tatooine

 Písečná pustina na konci Galaxie

 Daleko ve Vnějším okraji se písky Tatooine sluní pod září dvou jasných sluncí. Malé skupinky stěží civilizovaných komunit tečkují pustou krajinu obklopenou nekonečně se rozšiřujícími neúrodnými dunami a skalnatými kaňony, které bez hlesu zabili mnoho těch, kteří se odvážili do pouště. Mezi malými nuznými koloniemi a osadami, které vydrželi, mohou cestovatelé najít úkryt před brutálním podnebím, ale důvěra je v kraji bez zákona stejně vzácná jako voda. Domácí i návštěvníci si musí v Tatooinských okresech stále krýt svá záda.

 Po staletí měl zbytek galaxie o Tatooine jen malý zájem dokud se pět set let zpátky neukázala společnost Czerka hledající možnosti využití přírodních zdrojů, o nichž věřila, že se nachází pod povrchem Tatooine. Snahy Czerky o vytěžení Tatooinu skončili fiaskem, ale nepřátelské prostředí planety se prokázalo jako dokonalé místo pro její tajnou zbrojní divizi. Díky možnosti pracovat bez jakýchkoliv omezení přivezla Czerka na planetu příliš hrůzostrašné nebo nebezpečné cizokrajné technologie a experimenty, které by nebyly povoleny v žádné jiné soustavě v galaxii. Zatímco plný rozsah, toho jak daleko Czerka s tímto výzkumem zašla, zůstává zahalen rouškou tajemství, je zřejmé, že Czerka náhle a bez varování kompletně opustila Tatooine zanechávajíc svůj tajný zbrojní komplex k pohlcení pískem.

 Bývalá předsunutá základna Czerky Anchorhead se nyní stala bezzákonným rájem pašeráků, pirátů a kohokoli, kdo se chce ztratit z očí. I přestože Anchorhead často slouží jako odpočinková zastávka republikových lodí ve Vnějším okraji, tak zde Republika nemá žádné oficiální zastoupení. Avšak neznámo Republice si imperiální armáda na Tatooine zřídila svou přítomnost, k průzkumu starých laboratoří Czerky. Impérium obsadilo s malou jednotkou město Mos Ila, kde podnikaví Jawové obnovili kosmodrom doufajíce, že podpoří obchod jen, aby viděli svou práci uzmutou imperiálními vojáky, kteří je zahnali zpět do pouště. Imperiáli a hlavní komunitu Anchorheadu tak dělí jen krátká vzdálenost.

A mezi nimi spí v písku děsivé tajemství...

ASTROGRAFICKÝ REGION: Vnější okraj
LOAJÁLNOST: nezávislá
STATUS:
 ráj pro piráty a pašeráky 
TERÉN: moře písku a skal 
KLÍČOVÁ FAKTA: opuštěna společností Czerka

 

 Planetu Tatooine jste mohli navštívit ve hrách:
  Episode I: The Phantom Menace & Racer 
  Knights of the Old Republic
  Rogue Squadron 3D
  Battlefront I & II
  Empire at War
  Galaxies
  Jedi Knight: Jedi Academy
  LEGO Star Wars Complete Saga

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.