Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Coruscant

Centrum Republiky

 Třpytivé veže Coruscantu symbolizují sílu a prosperitu republikové civilizace - výsledek tisíců let pokroku a demokracie. Coruscant je hlavní planetou Republiky od svého založení před více než dvaceti tisíci lety. Domovem Nejvyššího Kancléře a Galaktického senátu je Coruscant přední politickou planetou galaxie.

Chráněn legendárním řádem Jedi je pro obyvatele neporušující zákony Coruscant odjakživa nejbezpečnější ráj v galaxii. Všichni, kteří přicházejí v míru a spojenectví jsou vítani, a v průběhu času se již stovky cizích ras a hvězdných soustav přišlo reprezentovat na Coruscant. Tyto různorodé vlivy udělaly z Coruscantu největší metropoli - planetu, kde každý může najít místo, kam patří.

Ležící na bodu nula hyperprostorových souřadnic, Coruscant funguje jako uzel pro galaktické obchodní cesty. Nicméně toto celoplanetární město je bez přírodních zdrojů a tak spoléhá na členské soustavy, a spojence zásobující jej surovinami k udržení populačního růstu a prosperity. I přes mnoho problémů ve své dlouhé historii, si Coruscant stále udržuje pozitivní křivku růstu.

 


Hlavní planeta:

Související frakce:


 

Navzdory prvotním prohrám Republiky ve Velké válce, Jediové úspěšně odvrátili útoky Sithského Impéria na světy jádra. Obyvatelé uvěřili, že jsou na Coruscantu v bezpečí, a pro mnohé to znamenalo idylickou naději, že by Republika válku vyhrála. Tato naděje se roztříštila, když Sithové oklamali republikové velitele, vyplenili Coruscant a zničili Chrám Jediů.

Od vzniku Coruscantské smlouvy byl Senát nucen udělat složitá rozhodnutí ohledně určení priorit republikových  zdrojů. Důraz byl kladen na posílení obrany v hraničních soustavách, a obnovení jen nezbytných částí poničeného Coruscantu pro vládu a obchod. Rozlehlé části městského světa zůstávájí v ruinách, a mnohé oblasti tak padly pod kontrolu gangů.

V své podstatě je postavení Coruscantu postavením Republiky - pozoruhodné a zároveň nedokonalé. Stejně jako Republika, tak i síla Coruscantu neleží v jeho stavbách a soustavách, ale v jeho občanech.

  

Coruscant je domovská planeta Galaktické republiky a neslouží jako startovní lokace pro žádné povolání. Pravděpodobně bude rozdělena na sekce jako Senátní, pracovní nebo ruiny, jež jsou nyní domovem mnoha gangů. Společenské oblasti budou například kosmoport a Galaktický senát. Jedná se tak o větší planetu, než jsou startovní lokace, a jakýsi hub všech povolání věrných Republice. Øád Jedi má na Coruscantu a v Republikové armádě stále silné zastoupení, i přes svůj ústup na Tython, protože ne všichni sdílí názor Rady, že by se Jediové měli uchýlit do ústraní a meditovat o dalších krocích.

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Coruscant, Světy Jádra
LOAJÁLNOST: Galaktická republika
STATUS: Hlavní planeta Republiky
TERÉN: Celá planeta je jedno velké město
KLÍČOVÁ FAKTA: Vypleněn Impériem pár let nazpět, se Coruscant stále opravuje. Mnoho oblastí v nižších patrech planety spadlo pod kontrolu nebezpečných gangů

 

 

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.