Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Belsavis

Prastará galaktická věznice 

I když se první republikové zmínky o Belsavisu datují před Velkou Hyper-prostorovou válku zaručuje tato planeta po staletí minimální pozornost. Kromě jisté neobvyklé vulkanické aktivity byla planeta ve všech směrech považována za nezajímavou. Belsavis byl zaznamenán do hvězdných map a po čase zapomenut jako další prostá kuriozita Vnějšího Okraje.

Padesát let zpátky, během zkoumání tropických rozsedlin vyvolávajících dojem, že vzdorují ledovým stěnám Belsavisu úplně nepřirozeným způsobem, narazili republikový vědecký tým na antickou věznici postavenou Rakatánským Impériem.  Za oponou silových polí a ultra tvrdých kovů byli ti nejděsivější vězni v galaxii. Republikové snahy o průzkum a zabezpečení této zchátralé sítě podzemních sklepení byly zdrženy divokou mimozemskou rasou, a skoro nezastavitelnými droidy.

Republika, uvědomující si, že je jen otázkou času, než uzavřená sklepení a stázové komory udržující ty nejhorší vězně selžou, ustanovila na Belsavisu jednotku udržující komplex v provozu, a založila novou republikovou věznici na jeho nevyužitém povrchu. Na tajném zasedání Strategické Informační Služby bylo rozhodnuto, že nová věznice bude přezdívaná „Hrobka", a bude využita jen v případech, kdy je trest smrti nepraktický nebo zcela nemožný.

 


 


 

Jakmile se rozpoutala Velká válka, tak se populace Hrobky rychle navýšila. Mandaloriáni, Sith Lordi, a výtvory sithské alchymie byly posláni na Belsavis k uvěznění. A jak se zvěsti o existenci Hrobky šířili, začala imperiální výzvědná služba hledání po této legendární super věznici. I přes snahy Republiky udržet její lokaci v tajnosti se Impérium o operacích na Belsavisu dozvědělo a vyslalo útočné týmy k osvobození všech uvězněných Sithů.

Během krátkého času od přistání Imperiálů se vězeňský areál přeměnil v bitevní bludiště a chaos. Impérium zjistilo, že záchrana jejich věrných podřízených z obklopení zuřivých spoluvězňů nebude lehká, a i přestože Republika spěchá nastolit pořádek, tak hrozba ze záhadného zla, které uniká ze svého prastarého žaláře, se stává až příliš reálná.

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Belsavis, Vnější okraj
LOAJÁLNOST: Republika
STATUS: Chaos způsobený imperiálním pokusem o útěk, Republika se snaží nastolit pořádek
TERÉN: Pokrytý ledem s malými oblastmi oteplenými vulkanickou aktivitou
KLÍČOVÁ FAKTA: Vězeňský svět udržovaný Republikou 

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.