Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Balmorra

 Na hraně toální války

Málo míst v galaxii vidělo mír slíbený Coruscantskou smlouvu zcela opačně jako svět Balmorra. Tento divoce nezávislý dlouhodobý spojenec Republiky vedl po galaxii ve výrobě pokročilých droidů a zbraní. Nyní Balmorrští pracovníci žijí a trpí pod plnou imperiální okupační silou.

Brzy poté, co byla Balmorra kolonizována v počátcích Republiky, se stala rájem pro některé z nejvíce plodných výrobců hrůzu nahánějících zbraní a bitevních droidů ve známé galaxii. Tyto děsivé vojenské prostředky, kombinované se strategickou polohou planety blízko světů Jádra, držely Balmorru v neustálém válečném stavu. S upřeným zrakem na zbraně vyrobené na planetě, se Sithské impérium rozhodlo zabrat Balmorru. Jako odpověd poslala Galaktická republika vojáky na pomoc Balomrranům v boji za uchování jejich nezávislosti.

Jak se válka rozšiřovala a štěpila, tak si slábnoucí Republika už déle nemohla dovolit plýtvat svými silami na Balmorře. Vlna republikových vojáků za vlnou byla stažena z planety a přeložena na jiná místa v galaxii, až konečně, v souladu s Coruscantskou smlouvou, byla Republika nucena oficiálně ukončit svou podporu Balmorry. Malá podzemní republiková síla byla ponechána na planetě na pomoc planetárnímu odboji, ale Balmorrané znali pravdu; byli opuštěni. Ale i přesto nebylo Impérium schopno převzít plnou kontrolu nad Balmorrou.

    


Nyní, roky po uzavření smlouvy, přeskupená a přestavěná Republika zkouší hranice svého křehkého míru s Impériem posílajíc zpět posily, které byly před lety staženy. I když Balmorrané přijímají pomoc Republiky, tak neskrývají svou nelibost, že byli opuštěni předešlá léta. Mezitím Sithské impérium stupňuje svou přítomnost na planetě, rozhodnuté přivlastnit si Balmorrské zbraně a ukončit tento konflikt jednou provždy.

Balmorra je pro Republiku i Impérium velmi ožehavým místem. Republika ztratila jak důvěru místních, tak strategickou pozici ve prospěch krátkodobého míru zajištěného Coruscantskou smlouvu. Republiku nyní čeká těžká práce s obnovením vztahů, a hlavně velké potíže se silným imperiálním armádním kontingentem. Impérium je rozhodnuto Balmorru získat, stejně jako její výrobní kapacity, v cestě jí právě stojí obnovená odvaha Republiky, a silný místní odboj. Dokud obojí neporazí, nikdy Balmorru nezíská.

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Nevoota, region kolonií
LOAJÁLNOST: Nezávislá
STATUS:
Okupovaná Impériem
TERÉN: Válkou zničené planiny
KLÍČOVÁ FAKTA: Impérium má zvláštní zájem o výrobní továrny na Balmoře, ale místní odboj  stojí mezi nimi a plnou okupací

 

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.