Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Planety » Alderaan

  Bitva o trůn

 Již od počátků Republiky stála Alderaanská šlechta v politickém popředí, prosazujíc mír, svobodou a jednotou v Senátu. Ačkoliv byl Coruscant vždy považován za srdce Republiky, do určité míry byl Alderaan její duší. Nicméně v důsledcích Coruscantské smlouvy se od ní Alderaan odtrhl a brzy se zapletl do jedné z nejkrvavějších občanských válek v historii Galaxie. Budoucnost této kdysi hrdé planety je nyní velmi nejistá.

Proslulé svou úchvatnou krásou byly Alderaanské zelenající se lesy, a sněhem pokryté horské oblasti, vždy obrazem utopie. Z pohledu historie bylo Alderaanské politické dění stejně hladké jako místní krajina, ačkoliv koruna byla často předávana tam a zpět mezi několika zavedenými rody.

Jenže při vyvrcholení Velké války se vše změnilo - Alderaanský nadčasový klid byl roztříštěn. Sithské Impérium, snažící se podkopat morálku Republiky, vtrhlo na planetu se vší silou, rychle zdolalo mistní obránce, a vzalo královskou rodinu jako rukojmí. Reakce byla stejně rychlá a krutá - Republika a Jediové nabrali sílu ze dříve neznámých rezerv své statečnosti, a přispěchali Alderaanu na pomoc. Hrdinové Republiky vyhladili vetřelce a uštědřili Sithskému impériu potupnou porážku.

  

Nicméně, imperiální invaze nebyla zapomenuta. Poprvé v historii se alderaanští vůdci stali v Senátu propagátory agresivních vojenských akcí. O několik let později, když byla podepsána Coruscantská smlouva, alderaanský korunní princ na protest doslova vypochodoval ze Senátu. Alderaan se posléze odtrhl od Republiky, a stal se nezávislým světem. Na domácí půdě se princovo rozhodnutí setkalo se smíšenými reakcemi, ačkoliv spousta z nich byla pozitivní, ostatní byly pobouřené. I přes veškerou kontroverznost byl udržen klid, až do doby, než vrahův blaster vzal princovi život, a královna zemřela bez dědice jen o pár dní později. Alderaanský parlament brzy uvázl na mrtvém bodě ohledně otázky, který z rodů by měl zdědit trůn. Jeden z rodů uzřel možnost vyřešit tuto otázku ukázkou síly, následkem toho vypukla občanská válka na všech frontách.

Sypaje sůl do rány se jeden z Alderaanských zapomenutých rodů vrátil s podporou Impéria, požadujíc zpět své právoplatné místo. Republika tak začala vyjadřovat svou podporu čestnému rodu Organa. Přestože ani jedna supervelmoc nemá na planetě své vojáky, tak by se Alderaan mohl stát křesadlem, které znovu rozhoří konflikt táhnoucí se celou galaxii. Nicméně, bez ohledu na to jak kruté a chaotické politické klima může nastat, odkaz bohaté historie planety, a její ryzí přírodní krásy, dělají z Alderaanu dechberoucí místo k navštívení. Otázkou zůstává, v čích rukách tento poklad eventuálně skončí...

 

ASTROGRAFICKÝ REGION: Soustava Alderaan, světy Jádra
LOAJÁLNOST: nezávislá
STATUS: několik klíčových šlechtických rodů bojuje o trůn v krvavé občanské válce
TERÉN: lesy, kopce a zasněžené hory
KLÍČOVÁ FAKTA: po Coruscantské mírové smlouvě se Alderaan odtrhl od Republiky

 

 
Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.