Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Frakce a strany » Galaktická republika

Rychlý přehled:

- založena 21,400 let před událostmi z Epizody 4
- v galaktickém senátu jsou zastoupeny stovky hvězdných systémů
- ústava založená na demokracii, svobodě a právech jedince
- od začátku války trpí velkou ekonomickou depresí

Jasné světlo v temnotě

Po více než dvacet tisíc let byla a je Galaktická republika nejvíce civilizovaná a pokročilá mocnost ve známé galaxii. Republika pod vládou Galaktického senátu, velvyslanců z tisíce hvězdných soustav a planet, je centrem míru a pokroku, jasným majákem v temnotě vesmíru. Uctívaný Øád Jediů se zapřísáhl bránit Republiku, bojovat proti temnotě, a přinést mír a rovnováhu pro dobro celé galaxie. Jediové sloužili v této roli po celá milénia, a během jich si získali úctu svých spojenců, tak nenávist svých nepřátel.

Avšak méně než století zpět se největší z těchto nepřátel vrátil…

Jedie a Republiku útok Sithského impéria naprosto překvapil a po dlouhé a náročné válce byla Republika na dně. Po zdecimování Coruscantu, hlavní planety Republiky, Imperiálními jednotkami byl nejvyšší kancléř a senát donuceni k podepsání bolestné Coruscantské mírové smlouvy. Ta požadovala zastavení republikové podpory některým dlouhověkým spojencům, včetně vždy loajálním Bothanům.


V boji s vlnou opouštění hvězdných systémů, nepřekonatelnou zásobovací krizí a chaosem v ulicích Coruscantu, se Senát stal od podepsání smlouvy kompletně paralyzovaný. Zahořklá a rozdělená šlechta světů Jádra oponuje každému rozhodnutí Senátu, poškozujíc morálku už tak znechucených občanů Republiky. A Senát, vinící Jedie za chyby vedoucí k nadvládě Impéria, se od proslulých ochránců Republiky distancoval. I přesto Jediové zůstali věrni ochraně Republiky, avšak rada Jediů se přestěhovala z Coruscantu na Tython, jejich starobylý domovský svět.

Republika tak nechala vytrénovat nové oddíly speciálních jednotek, vycvičené týmy schopné spolupracovat s téměř dokonalou efektivitou. Tito elitní výsadkáři stále často spolupracují s Jedii, ale na mnoha místech převzali hlavní roli v poskytování republikové obrany.

Navzdory poválečné ekonomické depresi a pokračující rozpínavosti nepřátel, zůstává republikový duch silný, odvážný a nezávislý. Dokonce i dnes vystupují noví vůdcové z řady, aby se postavil Sithskému impériu, osvobodili galaxii a vrátili Republice její bývalou slávu.

 

 

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 

Zatím ľádné komentáře. Buďte první.