Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: The Old Republic

» Dojmy z betaverze

Fluke: Během posledních týdnů se odehrála mediální beta zaměřená na republikovou stranu Star Wars: The Old Republic, a my jsme u toho samozřejmě nechyběli. Já osobně jako Jedi Knight, a kolega CISI jako Trooper. A samozřejmě se hodlám podělit o své dojmy s Jedi Knightem s vámi. Jak už jistě víte, ať začnete jako Jedi Consular, nebo Jedi Knight (stále je těžké překousnout, že Knight je v podstatě hodnost, ne zaměření), vaše startovní pozice je na krásné planetě Tython, ve vnitru známé Galaxie. Zde se také nachází Rada Jedi, která se sem přesunula z hlavní planety Republiky Coruscant, poté co jednotky Impéria planetu mírně zdecimovali, a donutili Republiku podepsat příměří, a vzdát se několika strategicky důležitých planet. A Tython je i planeta, kde byla Síla poprvé v Galaxii objevena, původní domov všech uživatelů Síly, Jedi začínaje, Sithy konče.

Stejně jako v mnoha jiných hrách, je začátek nenápadným krokem k velkým činům, coby mladý padawan, kterého si vytvoříte během mála kroků při prvním vstupu do hry, jste poslán z Coruscantu jako nadějný žák, kterému bude přidělen nový učitel. Samozřejmě už po přistání zjistíte, že situace není ideální a musíte pomoci několika ztraceným padawanům, a podpořit obranu pozic Jediů před místními nájezdníky. Odbočme ale od příběhu rovnou k prvním pocitům. Kdyby vám nikdo neřekl, že se jedná o MMORPG hru, neběhali by okolo ostatní hráči a ignorovali několik typických věcí pro MMO hry, tak se doopravdy díváte na třetí díl Knights of the Old Republic, který navíc používá skvělý dialogový systém z Mass Effectu. A stejně tak ho i hrajete.

Minimálně na Tythonu si vcelku poradíte ve všem sami, pokud nechcete sundat největšího bosse, kterého planeta nabízí. A taky vám v tom běhání pomůže nějakou dobu váš první parťák, v mém případě astromech T7-O1, který byl navíc docela silnější než já. To samozřejmě není kritika, aspoň mi kryl záda někdo kompetentní, u kterého jsem se nemusel bát, že chcípne. Kolem a kolem je Tython planeta krásné architektury, přírody, a ruin, pokud jste veteráni World of Warcraft, tak by se Tython dal pocitově přirovnat ke klidným elfským lesům, na rozdíl od nich je ale vše krásně detailní, nepohádkové, a cítíte technologii na každém kroku. Je to prostě jiný svět.

A svět sám je propojen landspídry, respektive swoop motorkami, kterými si zkracujete pohyb po mapě na předem vyznačených dopravních kempech. Doprava je pro vás, jako člena řádu, zdarma, ale tipuji, že na planetách, které nejsou členy Republiky, už nebude. Lootování pro změnu nenudí, nacházíte peníze a spoustu nepotřebných věcí k prodeji a čas od času i nějaký kvalitnější předmět, avšak i přes loot v instancích dostanete na začátku nejlepší předměty za splněné úkoly. I samotné zadávání úkolů, jejich soupis, a uskutečnění je jednoduché. Vždy vás čeká zajímavý rozhovor, aktivní questy se vám rovnou zobrazují v rohu obrazovky, a kam musíte jit vám vždy ukáže mapa.

Celkové dojmy jsou tak velmi pozitivní, protože opravdu cítíte, že se něco děje, jste součástí příběhu, a instance, či důležité příběhové části, jsou pouze pro vás, a vaší partu. Na celý rozhovor, či děj má samozřejmě vliv, pokud máte v partě někoho s jiným povoláním, stejné povolání tento vliv nemá, protože Vy jste hlavní protagonista. A to nás vrací zpět k příběhu, pokud jste poctivě četli komiksy vydané na stránkách SWTOR (nyní je třetí číslo vydáno už jen papírově), tak poznáte mnoho postav. Hlavně samotnou Satele Shan, která se vás z počátku ujme, ale také Orguse Dina, jež je starší, a vlasatější, než naposled. Pomalu tak budete zjišťovat, co za tajemství se skrývá v ruinách Tythonu, a hlavně kdo stojí za poštváváním domorodých, trochu zaostalých, obyvatel vůči řádu Jedi. Vlastně není, ani tak těžké odvodit si kdo to asi bude, a nepochybuji, že jeho pronásledování vás hravě zavede po celé galaxii, ale na to bychom už potřebovali více času.

Hlavní je, že pokud jste hráli první dva KotORy, budete se už po chvíli cítit ve hře jako doma, hltat každý další quest a rozhodně nebudete přemýšlet o tom, co vypadá stejně jako ve World of Warcraft. Některé věci prostě musí v MMO zůstat stejné, avšak s čistým štítem můžu říct, že tohle bude první MMO, kde si opravdu užijete příběh, jako byste hráli kampaň pro jednoho hráče, a nečetli pouze dlouhé svitky či videa při zadávání úkolů. Tento rok budou opravdu Star Wars Vánoce :)

Cisi: Já jsem své dojmy už napsal do časopisu SCORE a v čísle 213 si tak můžete přečíst 4-stránkový ZOOM, ve kterém se doslova rozplývám nad hraním za Troopera a Jedi Knighta. Abych to shrnul - všechny pochvaly už vyřknul Fluke o pár odstavců výše a já jen dodám, že hraní za Troopera mě bavilo o něco více, což je pro mě velmi překvapivé, neboť já jsem vždycky ten, který se cítil lepé se světelným mečem v ruce.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 
   
14.

proxi - 08.12.2011 | 21:22

Trocha info:
Oficialne vydanie vsade na svete 20.12.2011
S Pre-order je mozne zacat uz od 13.12.(podla toho kedy ste ho "redeem-li" na ich strankach), co je 7 dni pred zaciatkom(na stranke maju napisane aj 5). S Pre-order si mozete stiahnut a patch-nut client uz teraz, cize nie je treba fyzicka kopia hry, iba musite vlastnit Pre-order krabicu v ktorej je reedem-code.

13.

OM - 06.12.2011 | 13:18

No tak mi odepsali, že zatím o tom nemají žádné informace. Že bych se do hraní přece jenom ponořil až 24. ?-/

12.

OM - 06.12.2011 | 11:19

No, já si na poslední chvíly předobědnával CE edici z gamehouse.cz a byl jsem v podstatě smířený s tím, že si hru užiju až 24.12. (blbý Vánoce..), ale už 5 dní před tím bych asi nespal takže jsem poslal email s dotazem, ohledně toho pre-order kódu a doufám, že se brzy dozvím jak to bude. Upřímně by mě mrzelo kdyby se do hry nedostal už během pre-launche, na druhou stranu jsem se už pár let na Vánoce tolik netěšil a pokud bych si hru začal užívat už dřív, nejspíš bych si ten finální den tolik neužil. Takže mám trochu dilema

11.

C.I.S.I. - 06.12.2011 | 09:26

O guildach se vice dozvis brzo na nasich strankach, pripravujeme o nich novinku.

10.

Falleen - 06.12.2011 | 06:48

C.I.S.I. : Děkuji. Pokud budete vedět o nějaké guildě, dejte mi prosím kdokoli vědět na falleen@email.cz

9.

C.I.S.I. - 06.12.2011 | 00:42

Pre-order obsahuje kod, ktery pak zadas na oficialnich strankach. 15.12. by ti pak mel prijit nejaky informacni email, kde ti podle me budou poskytnuty pokyny, odkud si mas SWTOR stahnout. No a potom povalis

8.

Falleen - 05.12.2011 | 20:52

C.I.S.I. : Dobrý den, chtěl bych se zeptat a zareagovat tím na Vaši větu "U nas to nakonec vychazi 20.12. a pokud by sis koupil pre-order, tak budes hrat jeste o 5 dni drive.". V případě, že si objednám pre-order, jak budu moci hrát dřív, když mi hra dojde až 20.12. ? Nebo je tomu jinak ? Děkuji za odpověï.

7.

miky - 30.11.2011 | 20:07

Jinak už mám před-objednanou hru i s pre-order patchem ... Beta verze mě k tomu donutila... Naprosto skvělá hra. Kam se na ní hrabe WoW. SWTOR strká wow do kapsy.

6.

miky - 30.11.2011 | 20:06

Rozhodne mi prijde kravina prirovnávat dialogy k mass effectu... V mass effectu ať dáte jakoukoli možnost, tak to příběh nemění tak jako ve swtor . Tady kdyz dáte nějakou řeknu nepřátelskou odpověï, tak si můžete z nepřátelit i vlastního mistra a příběh se tak naprosto mění. Nebo když chcete tak rozhodnout zda bude ona osoba žít nebo ne (totiž skvělý systém světlá/temná strana síly)

5.

Lebre - 30.11.2011 | 19:46

Jsem zvědav, jestli se rozjede i řada freeserverů jako u WoW =c) Jinak jsem docela skeptik, zatim nevim mno

4.

Shaker - 29.11.2011 | 14:13

tak tohle je clanek, kterej se mi vazne libil, clovek zacina mit konecne pocit, po vsech tech vecech, co sem posledni dobou cetl, ze to nebude jen klon wowu, ale ze BioWare opravdu odvadi skvelou praci a tesim se do hry jak malej kluk

3.

C.I.S.I. - 24.11.2011 | 11:22

U nas to nakonec vychazi 20.12. a pokud by sis koupil pre-order, tak budes hrat jeste o 5 dni drive.

2.

pospik - 24.11.2011 | 10:38

Skara dneska už asi zaplatim specialni edici ...akorat ..me tak napadlo kdy to dojde kdyz to vyjde 22:12 a vanoce jsou 24 ... tak jak to stihne posta ...

1.

Joseph Kostan - 17.11.2011 | 11:58

Díky za skvělý článek, těším se zase o něco víc