Star Wars Game Centrum

SWGC
 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy
Čeština pro KotOR II: The Sith Lords: Restoration project v přípravě
06.10.2009 00:00 | Autor: C.I.S.I.

 Nedávno jsme psali o přídavném obsahu do KotOR II a nyní si jej opět připomeneme, neboť máme pro vás pár informací ohledně českého překladu, který je (pro někoho překvapení) v přípravě. Obstarává jej opět Kovi, jenž velel oběma překladům k předchozím KotORům, a jeho tým WDK Games . Poprosili jsme ho tedy, zda by nám celou situaci nemohl objasnit a neposkytnul nám pár informací:

"Máme k dispozici zmíněnou uniklou betaverzi a po porovnání nového textu s tím původním jsme došli ke zjištění, že v něm Team Gizka provedl několik stovek změn. Jedná se většinou o drobnosti, z nichž každou je však zapotřebí prozkoumat a zvážit její vliv na překlad. A pokud je nutné změnu zohlednit, musí se to provést ve všech čtyřech verzích překladu, což práci značně zpomaluje," zdůraznil Kovi a následující odstavec tomu dává za pravdu.

"Jenom to otevřít je sranda - původní anglický dialog.tlk, nový anglický dialog, první verze překladu, druhá verze překladu, třetí verze překladu, čtvrtá verze překladu, překlad, ve kterém dohledávám, co se jak přeložilo, protože si to už nepamatuju, porovnávací soft, a teï to všechno udržovat ve stejné rovině, aby se do toho člověk nezamotal. Proto i pro češtinu platí ono nejasné 'When it's done'," zakončil své vyjádření Kovi.

O The Sith Lords: Restoration project čtěte více zde

Přejeme týmu hodně štěstí a pevné nervy. Věřím, že se mezi vámi najde spousta hráčů, kteří tento překlad ocení. Zároveň bych chtěl ale podotknout, abyste zbytečně nebombardovali Koviho maily typu "Kdy bude čeština?" nebo "Kolik je přeloženo procent?". Je třeba si uvědomit, že vše dělají ve svém volném čase a jak mi prozradil Kovi, nemá ho v současné době zase tolik. Buïte trpěliví - až to bude, tak to bude.

Komentáře k novince
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici osm:
 
   
22.

hrdina - 02.12.2012 | 15:46

a kde si to da stahnout? co takhle funkcni odkaz sem dat? a ne ty nefunkcni hovadiny viz vyse(((((

21.

Damascus - 15.10.2012 | 13:41

Obawam se ze cestina nebude (

20.

Darth Critic - 23.12.2011 | 10:21

No dej si do partaku Bao Dur a mluv s nim ten ti rekne co je jeste potreba pak ti staci jit do lodi k pracovnimu stolu a tam si ho vyrob.Pokud ti jeste neco chybi tak si to kup u ti zensky co je u Jorrrana,a pokud si jeste nebylv jeskyni tak tam jdi a sesbirej tam vsechny kristaly.

19.

šaman - 10.08.2011 | 09:46

Povedlo se mi sehnat odkaz na TSLRCP na který se tu pár lidí ptalo, takže kdyby byl stále zájem. Sám bych se chtěl zeptat na odkaz na M4-78EP.A otázka na Koviho:je překlad na TSLRCP stále ve fázy "nic neslibuju", nebo už přešel alespoň do fáze "bude, až bude, ale jednou bude"?

18.

hrdina - 30.06.2011 | 11:38

a kde si mam Restoration stahnout, tady to nikde nejde a oskazy jsou nefunkcni

17.

Darth Raugus - 29.03.2011 | 20:43

jo skušal som ako admin..a nemoze to byt tym že mam windows 7 x32 ???

16.

Luke - 13.03.2011 | 20:37

Darth Raugus> Zkoušel jsi to spustit jako Admin?
Já jedu TSL na Sedmičkách a to x64 - dokonce na FullHD - a naprosto v pohodě, i grafika mě nezlobí, jako mi to dělala ve Vistách.

15.

Darth Raugus - 17.01.2011 | 22:20

nazdar ..mám velky problem s kotorom II...na winodws xp mi to bežalo v pohode ale teraz mam novy pc a windows 7..hru mi spusti normalne vytvorim si postavu a po uvodnej animačke mi to spadne..napise mi ze program swkotor 2 prestal pracovat..skusal som kompatibilitu ,vista fix ,patche aj cracky .naistaloval som najnovsi ovladac mojej grafickej karty a nič..ak niekto vie co s tym tak mi napiste na nick jordy1@azet.sk..moja graficka karta je Intel(R) G45/G43 Express Chipset
..a mimochodom kotor 1 mi ide v pohode len som do nej dal vista fix.. ja tomu nerozumiem..

14.

Stanley - 15.01.2011 | 18:27

kedy by mala byť tato čeština hotová???

13.

Jiri - 09.11.2010 | 18:09

kde stahnu restoration project?dik

12.

KOTOR Fan - 23.05.2010 | 13:02

Je nějaká naděje na přeložení TSLRCP a M4-78EP? Jelikož oba módy jsou už hotové a vydané. Čeština na TSLRP byla skvělá a myslím, že by to spoustě lidí udělalo velkou radost

11.

Kovi - 05.12.2009 | 14:48

Kdysi jsem slíbil, že se na překlad TSLRP podívám. A chci prostě dodržet své slovo. Na TSLRCP se jdu podívat právě teï, ale nic neslibuju

10.

Die jedi die die - 25.11.2009 | 13:59

prekladat neco *

9.

Die jedi die die - 25.11.2009 | 13:59

Pripada mi to docela divny (mozna az nemoralni) prekladat moc z UNIKLE bety navic pro mod, ktery dost mozna ani nevyjde.Pochybuju ze do Dashus dotahne sam do konce.Kdyby jsi se Kovi radsi podival na TSLRCP, ktery ma nejakou budoucnost a ma dostupnout betu..ne nejaky leak.

8.

Promio - 15.10.2009 | 23:27

Nevi někdo o obsahu toho TSLRCP víc ??? budou tam nějaký nový plateny ( krom ty HK ) ?? docela by to chtělo, a bude ke stažení tady na stránkách ??? ( jak ten mod tak ta čj ) nebo ten mod od gizky ? a asi neberou nápady hráčů???

7.

Akifer - 11.10.2009 | 18:21

Prosím ja neumim anglicky tak bch tu cestinu uvital dekuji

6.

Drom - 07.10.2009 | 10:31

zni to velmi zajimave, hned jak se prokousu mass effectem, tak si kotor 2 znovu zahraju, zrovna ta HK factory me zajima

5.

Kovi - 07.10.2009 | 08:39

Co se TSLRCP týče, tak pokud nepřidává hromadu nových textů, tak relativně nebude problém to dopřeložit, protože jsem z kraje loňského roku dopřeložil vše, co v původním dialog.tlk zůstalo nepřeloženo, protože to originální hra nevyužívala (továrnu HK, planetu M4-78...). Jde jenom o to těch 3200 stran textu projít, porovnat a dopřeložit případné rozdíly. A pokud někoho nechytne mánie "obohatit KotOR II o něco vlastního", tak to nebude tak zlé. Jenom mít čas, že.

4.

Fluke - 06.10.2009 | 13:46

Aspoň nebude taková prodleva mezi vydáním a češtinou. Stále počítám s tím, že Gizka to vydá. My ostatní si zatím můžem užívat druhého projektu.

3.

Eruandil - 06.10.2009 | 13:08

Jen bych rád připomněl, že se mluví o češtině na stale nevydanou TSLRP(a o které můžu říct, že se vývoj poněkud zastavil), a ne na TSLRCP, která už je ve fázi veřejné betaverze(a opravdu stojí za to

2.

Darth Adamus - 06.10.2009 | 12:16

Paráda !!!

1.

Fluke - 06.10.2009 | 12:13

Že se do toho budou chtít pustit mě teda překvapilo