Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars: Battlefront 2

» Planety

Coruscant

První planeta ze slibovaného seriálu je Coruscant. Coruscant je umístěn ve středu galaxie a byl hlavním sídlem vlády Galaktické Republiky, kterou později nahradilo Galaktické Impérium. Po tisíce let byla planeta zcela zahalena obrovskými mrakodrapy, jejichž vrcholky leží v samotné atmosféře a jejich základy leží v dolních hlubinách nebo-li "temných stínech". Jsou zde nekonečně se tahnoucí křizovatky dopravních a obchodních cest. Když přijde noc, Coruscant zahalí třpytící se světla a neusinájící tok dopravy. V Battlefront II si na Coruscantu budete moct zahrát epickou vesmírnou bitvu ze začátku Epizody III a podle traileru bylo k vidění, že se naskytne příležitost bojovat v útrobách akademie jedi. No, nechme se překvapit...

 

Hoth

Hoth je šestá planeta ve vzdáleném planetárním systému téhož jména. Navzdory krajině plné neustálého sněhu a ledu, je zde počet domorodých životních forem včetně ledové bytosti Wampa a Tauntauna. Denní teploty Hothu jsou snesitelné pro řádně vybavené průzkumníky, ale noci na Hothu jsou příliš nepřátelské dokonce i pro domorodé bytosti. Vzdálená poloha Hothu a ledový povrch dělají planetu atraktivní operační základnou pro pašeráky a jiné skupiny s něčím ke skrývání, přesto přece jen nabízí málo v přirozené obraně proti masivním planetárním útokům.

 

Polis Massa

Pro někoho možná překvapení, pro někoho možná ne, ale tentokrát se nejedná o planetu, nýbrž o asteroid jménem Polis Massa. na němž je umístěna osada zaměřená na dolování a nachází se daleko od hlavních cest. Po vzestupu Impéria sloužila Polis Massa jako útočiště pro přežilé rytíře Jedi a narodili se zde pozdější/ dřívější hrdinové Luke a Leia. Tento asteroid byl k vidění na konci Epizody III a zřejmě zde půjde o boje mezi "čerstvými" Rebely a Impériem.

 

Geonosis

Geonosis je prstencová planeta, nacházející se podél vnějšího okraje galaxie, blízko Tatooine, Její nehostinný povrch je poznamenán stolovými horami, hornatou krajinou a neúrodnými plochami vyprahlých pouštních proláklin. Skály a nebe jsou červeně zbarvené a bytosti, které se vyvinuly na Geonosis jsou dobře vybavené pro přežití v drsném terénu. Geonosis je také domovem vnímajících hmyzoidů, kteří obývají vysoko se tyčící špičatá hnízda. Geonosiané, jak jsou známí, udržují obrovské továrny pro produkci droidů a zbraní. Droidí slévárny a odlehlá lokace planety ji dělá ideálním místem pro operační základnu.

 

Yavin IV

Vzdálený svět, který se stal ohniskem v galaktické historii, Yavin 4 je měsíc pokrytý pralesem obíhající plynového obra Yavinu. Jeho parná džungle a opuštěné domorodé chrámy vytvářejí perfektní skrýš pro primitivní Alianční základnu. Když Impérium vystopovalo uprchlý Millenium Falcon a objevilo lokaci Rebelské tajné základny, Hvězda Smrti se brzy objevila v systému Yavinu. Jednotky Rebelů měli ztěží 30 minut k zahájení protiútoku. Ozbrojeni vědomostí jediné slabiny Hvězdy Smrti, Alianční piloti stíhaček prudce stoupaly směrem k Imperiální super zbrani. Takto začala Bitva o Yavin, která se díky výkonu Luka Skywalkera stala prvním významným vítězstvím Rebelské Aliance.

 

 

Jabba's Palace

Vypasený kriminální lord - Jabba the Hutt, velí svým nechutným snaživcům v pískem zkorodovaném paláci nacházejícím se nad Dunovým mořem Tatooinu. V protivně vlhkých výklencích této budovy, se schází ta největší chátra galaxie. Hráči najdou Jabbu samotného sledujícího zabíjení při němž pod ním zuřivý a mohutný Rancor vyčkává na svou další pochoutku z padacích dveří Palácové místnosti. Jabbovy Gammoreaní stráže chodí palácem podle libosti zkoušejíc zabít jakékoli vetřelce; ať už Imperiály nebo Rebely. Prozkoumejte hlubiny pouštního paláce, poznejte běh za přestřelky skrz protivně vlhké vězeňské cely, a vyhlašte vítězství v rozpálené bitvě z místnosti do místnosti a těsné blízkosti chaosu v Jabbově Paláci.

 

Felucia

Kdysi hlavní država Obchodní Gildy, Felucia byla světem hemžících se houbovitých životních forem a obřích primitivních rostlin. Většina planety měla zapáchající, vlhkou krajinu přerostlou lesy bizardní divočiny. Mnoho životních forem na Felucii je částečně nebo kompletně průsvitná; zabarvují sluneční svit tak jak paprsky pronikají jejich pokožkou. Pod mlhavými baldachýny enormních džbánovitých rostlin a listnatou vegetací se nachází surrealistická barvou nasáklá krajina.

 

Kashyyyk

Kashyyyk je planeta s bujnou džunglí kde vrcholky stromů slouží jako domovy pro domorodé Wookiee, ohromný srstí pokrytý druh známí jako divocí válečníci. Planeta slouží jako navigační brána pro celý jihozápadní kvadrant galaxie, což jí dělá velmi strategicky významnou. Během Klonových válek, se separatisti pokoušeli podrobit Kashyyyk napadením jejich droidímy armádami. Na odpověï, republika vyslala útočnou jednotku vedenou Mistrem Yodou k obraně Kashyyyku. S jeho armádním konzilem, který obsahoval Wookieeské válečníky Chewbaccu a Tarffula, Yodovy jednotky umožnily odrazit tyto mechanické vetřelce.

 

Dagobah

Vzdálený Dagobah, mlhou pokrytá bažinatá planeta, se neobjevuje v žádných moderních hvězdných mapách. Je to zapomenutý svět, a byl to domov posledního zbývajícího Mistra Jedi a člena rady z bledých dnů Republiky. Planeta je pokrytá sukovitými stromy a páchnoucími bažinami. Ohromné laguny jsou domovem hrůzy nahánějících hadů a jiných bytostí, které plavou v temných vodách. Kůží okřídlení ptáci se vznášejí zamlženou oblohou. Přestože planeta nejeví žádné známky technologie, její údaje o životních formách se zapisují jako impozantní.

 

Mygeeto

Mrazivý svět z krystalizovaného ledu, Mygeeto byl hlavní pevností Mezigalaktického bankovního klanu, který se stal bojující stranou během obléhání Vnějšího okraje v Klonových válkách. Generál a Mistr Jedi Ki-Adi-Mundi a Velitel Bacara vedli klonové vojáky z Galactic Marine do rozlehlých městských bojů uprostřed ultramoderních věží hlavního města Mygeeto. Závratné dělové ostřelování a laserová střelba ohromných Separatistických tri-droidů a Republikových artilérií zredukovali většinu města a křišťálového terénu v drť, znečišťující ledové větry vytrvalou pokrývkou šedého popela.

 

Endor

Planetární systém Endor je velmi těžce dosažitelný, protože leží v nezmapované oblasti a masivní gravitační stín plynového obra vyžaduje několik komplikovaných hyper skoků. Pokrytý lesními oblastmi, savanami a horami je lesní měsíc Endoru jedním z devíti měsíců obíhajících plynového obra. Někdy nazývaný „Rezervační měsíc“, je obydlen širokým rozsahem inteligentních bytostí, jako jsou Ewokové. Stromy kde pilní Ewokové staví své rozrůstající se vesnice mohou sahat až tisíc metrů do výšky. Vzdálená poloha Endoru, lesní terén, stromové vesnice a hustá vegetace poskytují mnoho míst ke skrytí a mohou být dobrým místem k zastřešení tajného zařízení.

 

Mos Eisley

Po menších potížích také pokračuje náš seriál;). Mos Eisley, známé mnohým jako pašerácké město, je jedno z největších vesmírných přístavů na Tatooine. Jeho architektura je typický Tatooinský styl, bunkry do velké míry ponořené do písku, poskytují nějaký ten oddych od neúprosných pouštních sluncí. Město je uspořádáno v kruhové formaci s centrální elektrárnou a distribuční vodárnou ve svém středu. Kruhové dokovací stanice a přistávací plochy jsou městem prošpikovány a na obloze panuje ruch mezihvězdné dopravy. Zamořené kriminálníky na útěku, bylo Mos Eisley popsáno jako zatracené hnízdo spodiny a zločinu.

 

Utapau

Vzdálená svatyně Utapau, obklopená početnými měsíci, je planeta prohloubená enormním počtem podzemních puklin. Její větrem ošlehaný povrch je suchý a podobný poušti, ale hluboko v porézní kůře, na dně puklin, jsou jezírka životadárné vody. Mnoho z puklin na jednom z malých kontinentů planety jsou lemovány spletitými městy, která sahají hluboko do jeskyň a prasklin pod povrchem planety.

 

Mustafar

Drobná planeta Mustafar, nacházející se na Vnějším Okraji, je ohnivý svět kde se láva doluje jako drahocenný přírodní zdroj. Její ponurá krajina je vizuální útok rozeklaných obsidiánových hor s vysokými fontánami ohně a lávy vystřelující z pod povrchu. Tato láva také proudí roztrhanou krajinu v obrovských klikatých řekách a hnajících se peřejích. Obloha Mustafaru je zahalená dusivými černými mraky prachu, kouře a tefritu. Intensivní geologická činnost vytváří přirozené snímací rušení, které drží slídivé oči daleko od Mustafaru po většinu jeho historie.

 

Jedi Temple

Odpoután od obklopujícího ruchu a urbanizace díky výhodě své kolosální výšky, byl Jediský Chrám domovem řádu Jedi na Coruscantu. Stál samotný ve své části planetárního města, vysoko tyčící se impozantní budova opratřená korunou z pěti špičatých věží, které schovávali většinu důležitých chrámových komnat. Po spuštění rozkazu 66 byl kompletně až na vyjímky vyhlazen a po prohlášení republiky impériem také zničen.

 

Kamino

Osamělý svět mimo vnější kruh a přímo na jih od Rishi Maze. Kamino je planeta bouřlivých oceánů a nekončících bouří. Záhadně byla kdysi její poloha smazána z jinak kompletních archívů Jediů. Několik málo záblesků technologie prostupuje skrze jinak čistý povrch Kamina kde bydlí prostí Kamioňané. Plovoucí nad nekonečným oceánem je Tipocké město hlavní operační základnou pro velmi ceněný Kaminský export: Armádu Klonů. Ačkoli nedomorodí piloti mají problém s úspěšnou navigací skrze bouřlivé klima tak Tipocké terasově založené konstrukční řešení domů které mají mnoho přistávacích plošin má mnoho dočasných ubytovacích prostor pro neočekávané návštěvníky. Planetu jsme mohli vidět v Epizodě II – Klony Útočí.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 
   
1.

lukas - 29.12.2010 | 14:40

ullert