Star Wars Game Centrum

 
Attack Squadrons Battlefront Star Wars 1313 Star Wars Kinect The Old Republic The Force Unleashed 2 LEGO Star Wars The Force Unleashed KotOR 2 Clone Wars Adventures Clone Wars Empire at War KotOR Battlefront 2 Battlefront Star Wars Galaxies Republic Commando Jedi Knight: Jedi Academy

LEGO Star Wars: The Complete Saga

» GamesCom 2010: LEGO Star Wars III: The Clone Wars - dojmy

Na GamesComu jsme si mohli vyzkoušet hned tři levely ze hry LEGO Star Wars III: The Clone Wars a jak se ukázalo, i třetí díl této slavné kostičkované série má pořád co nabídnout. A abych se sám přiznal, byl jsem až překvapen, kolik nových věcí pro nás autoři přichystali.

První level se odehrával na měsíci Rugosa, který si můžete pamatovat z úplně prvního dílu seriálu The Clone Wars. Yoda a pár klonů čelí útoku droidů a je potřeba se z tohoto měsíce vysekat. Autoři díky tomuto levelu demonstrovali hned několik nových věci. Tou první je nové zaměřování Síly. V předchozích dílech se vám vše zaměřovalo automaticky, nyní si zaměřujete pomocí kolečka sami. Hned vzápětí Yoda využil mind-trick, díky kterému popletl nepřátelům hlavu, a ti začali pálit do vlastních řad. Mistr Yoda byl navíc takový řízek, že dokázal na jednoho z útočných droidů vyskočit, nabourat se do něj a následně využil jeho blasteru proti ostatním droidům.

Matt Shell (senior marketing manager z LucasArts) pokračoval v prezentaci hraním za jednoho z klonů. Ukázal nám, že i „obyčejní“ vojáci mají pořádně zbraně, a tak se u klonových vojáků můžeme těšit na těžké blastery či raketomety. Různě po lokacích máte navíc rozmístěné předměty, které když přetížíte právě těmito zbraněmi, tak vám vyhodí nějaké ty bonusy navíc.

Æas ale kvapil dál a my jsme se už přesunuli do jiné lokace, kde nám byla představena další nová funkce – splitscreen s různými dějovými linkami. V praxi to fungovalo tak, že pokud hrajete multiplayer, tak každý z hráčů hraje jinou pasáž a vzájemně se doplňují. My jsme viděli souhru Anakina s Ahsokou, kdy budoucí Darth Vader se probíjel chodbami a jeho padawanka si to naopak rozdávala s Grievousem. Došlo také na sestavování droidů, kdy pomocí Síly pospojujete jednotlivé kusy. Anakin tak díky tomu dal dohromady R2-D2, který už pak neměl problémy otevřít mu zavřené dveře.

Při souboji Ahsoky s Grievousem jsem až byl překvapen, jak pěkné animace hra nabízí. Už od začátku jsem si všimnul, že engine hry prošel řádnou obměnou. Vypadá opravdu velmi pěkně, nové efekty / stínování / odlesky dodávají vzhledu šmrnc a nově si také vychutnáme fyzikální engine, takže kostičky vám budou padat tak, jak ve skutečnosti mají. Teda alespoň budou se o to pokoušet.

Na závěr jsme se dočkali vesmírných bitev. Ty jsme bohužel prolétly jen letmo, protože nás čas tlačil, ale i přes to jsme se dozvěděli několik zajímavých věcí. Tak hlavně vše bude rozděleno do více úrovní, mezi kterými budete přelétávat. Autoři nechtěli, abychom ve vesmíru poletovali jen v jedné rovině a chtěli naopak nabudit dojem, že máte kolem sebe nějaký prostor, když už jste v tom vesmíru. Slíbili nám možnost přistát v hangárech, kde splníte nějaký quest, nasednete do stíhačky a odletíte pryč. Například jako ve Star Wars: Battlefront II.

Ač nám toho bylo ukázáno docela dost, byli jsme ujištěni, že to zdaleka není vše. „Ve Star Wars byly vždy obrovské bitvy a my vám je teï přeneseme i do naší hry. Těšit se tak můžete ne na desítky, ale rovnou na stovky vojáků na jednom bojišti,“ zdůraznil Matt na konci schůzky. A také se můžeme těšit na speciální mód „Dobývání galaxie“, ve kterém se postavíte na jednu stranu barikády a budete bojovat a planety s tou druhou. Pravděpodobně ve stylu Galactic Conquest ze Star Wars: Battlefront II, kdy bylo potřeba nejdříve ovládat letecký prostor nad planetou a poté dobýt pozemní teritorium.

Kdo si myslel, že LEGO Star Wars už nás nemůže překvapit, ten se mýlil. Je tady toho spousta nového a už se moc těším, až se zase na chvíli vypnu u tohoto třetího pokračování hry nejen pro děti. LEGO Star Wars III: The Clone Wars vyjde ve 4. čtvrtletí 2010 pro PC, X360, PS3, PSP, Wii a DS.

Komentáře
Jméno:
Text:

Ochrana proti spamu. Napiąte číslici pět:
 
   
7.

,n,m,, k. - 16.02.2021 | 11:30

,jnkkjjlmk,mm

6.

david - 23.02.2014 | 14:50

dobri

5.

- 20.10.2013 | 09:49

lego starwars

4.

petr - 09.02.2012 | 10:16

starwars

3.

to nemusí nikdo vědět :D - 10.02.2011 | 21:12

mohl bych se zeptat můžete si tam vatvářet i vlastní postavu u který může te dát např:leaserovej meč dozadu jako má např:ASHOKA ?? jo a ještě nwm jetsly se mi to zdá ale tady mi přída yoda nějakej mladej jo a má pořád tu hůl děkuju za odpověd

2.

Vladimír - 09.11.2010 | 18:52

Moc se mi líbí mr youda

1.

risko - 23.10.2010 | 18:50

wooooooooooow